Асіф Алієв, журналіст QIRIM.News

Чому Україні потрібно в НАТО і що це дасть Альянсу?

Сьогодні, 9 липня, розпочав свою роботу саміт Північноатлантичного альянсу, який триватиме до 12 липня. У саміті бере участь Президент України Володимир Зеленський.

Напередодні росія завдала масований ракетний удар по Україні. Лише у Києві, внаслідок ракетної атаки, загинуло понад три десятка людей. Одна з ракет влучила у найбільшу в країні дитячу лікарню "Охматдит".

Президент Зеленський заявив про необхідність не мовчати та бачити «що таке росія і що вона робить». Українці, як і глава держави, чекають від саміту НАТО ще більше зброї та зняття обмежень на удари вглиб росії. А також вступу до альянсу в найближчій перспективі.

Україна неодноразово заявляла про необхідність якнайшвидшого вступу до НАТО для того, щоб убезпечити себе від агресії рф. Москва після тимчасової окупації Криму та частини Донбасу у 2014-2015 рр. не зупинилася на цьому. У лютому 2022 року вона здійснила повномасштабне військове вторгнення, якого не було у Європі з часів Другої світової війни.

Ці дії росії, які порушують міжнародне право та суверенітет України, стали серйозним випробуванням для стабільності не тільки в регіоні, а й для всього світу.

Вступ до НАТО дозволив би Україні зміцнити свої оборонні потужності, отримати доступ до сучасних технологій та стандартів безпеки, що значно підвищило б її обороноздатність та забезпечило б ефективну відповідь на будь-які загрози.

Крім цього, згідно з п'ятою статтею договору, напад на одну з країн НАТО означає агресію проти всіх її членів.

Членство в НАТО не тільки забезпечить безпеку, але й стимулюватиме економічний розвиток країни. Україна, ставши частиною альянсу, отримала б доступ до західних ринків, технологій та інвестицій, що сприяло б модернізації її економіки та підвищенню життєвого рівня населення.

НАТО є тією силою, яка зможе підтримати та гарантувати демократичні цінності, права людини та правову державу. Вступ до Альянсу зміцнить інституційні реформи, зробить політичний процес прозорішим та відповідальним перед громадянами.

Цей крок відкриває нові горизонти для забезпечення національної безпеки та зміцнення демократичних інституцій, які є важливими не лише для самої України, а й для всього європейського континенту.

Саме Україна є ключовим елементом геостратегічної стабільності в Європі. Її членство в НАТО посилить безпеку всього регіону, забезпечивши стратегічний контроль над простором від Балтійського до Чорного та Каспійського морів.

Ухвалення вступу України до НАТО стане проявом міжнародної солідарності та згуртованості у боротьбі з агресією та військовою загрозою. Це також буде підтвердженням готовності світової спільноти відстоювати міжнародні правила та норми, які є основою міжнародної безпеки та стабільності.

Україна необхідна НАТО, рішення про приєднання України до НАТО є необхідним стратегічним кроком щодо зміцнення безпеки, економічного розвитку та політичної стабільності не лише України, а й Європейського Союзу.

НАТО має унікальну можливість підтримати Україну в її шляху до членства, що визначатиме майбутнє не лише для країни, а й для всього світу.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

«Тримається стійко і відкидає всі негативні сценарії», - два роки з дня незаконного затримання Аппаза Куртамета

news-pic

«Кримські татари не вимагають особливих прав»,— Ельміра Аблялімова-Чийгоз про національно-територіальну автономію

news-pic

«Вирішення питання кримськотатарської автономії — це питання територіальної цілісності і суверенітету України»,— Наріман Джелял

news-pic

«Це не про звільнення Криму, але далекоглядно й оптимістично» - експерт про Стратегію морської безпеки України

news-pic

Вибухи в окупованому Криму. Що відомо?

news-pic

У справі Леніє Умерової триває експертиза по державній таємниці, - брат політув'язненої

news-pic

Національна збірна з боксу вирушила на Олімпійські ігри 2024, які проходитимуть у Парижі

news-pic

«Системно знищують українську ідентичність», — Представництво Президента України в АРК про знесення церкви в Євпаторії