Микола Шевчук

Кримські бранці не отримують листи від рідних у «владімірському централі» через відсутність цензора

mainnews-id
Також адміністрація терми не дає бранцям можливість телефонувати додому

Сім'ї кримських політв'язнів розповіли про неможливість зв'язатися з рідними, які перебувають у «владімірському централі», через відсутність у в'язниці цензора.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Відповідні проблеми мають дружина історика Сейтумера Сейтумерова Пакізе та дружина Амета Сулейманова Ліля Люманова.

Обидві жінки зазначили, що не могли зв'язатися з рідними ні телефоном, ні письмово. Пакізі Сейтумерова розповіла, що ця проблема зберігається вже понад два місяці. Вона зазначила, що останній електронний лист від чоловіка отримала 1 липня, а датований він 11 квітня.

Обом жінкам наприкінці червня довелося їхати на короткострокові побачення з Криму до владіміраа, щоб дізнатися, що відбувається з чоловіками.

На прийомі начальник із виробничої частини заявив Пакізі Сейтумеровій, що затримка листів пов'язана з відсутністю цензора. Він запевнив, що шукає співробітника на його місце. Але, за словами силовика, зарплата на цій посаді невелика, і бажаючих працювати фактично немає.

«Як я зрозуміла, зараз два тижні у них стажуються курсанти, які і перевіряють наші листи. За два тижні практика закінчиться, і вони підуть. Хто перевірятиме — невідомо», — розповіла Пакізе Сейтумерова.

За її словами, до цього вони писали один одному раз на три-чотири дні, і листи приходили.

Жінка запропонувала начальнику виробничої частини на час відсутності цензора встановити телефон у коридорах або цеху, де працюють ув'язнені, щоб раз на тиждень вони могли дзвонити додому.

«На це начальник мені відповів, що це в'язниця, суворий режим, і на кожного засудженого потрібна людина, яка виводитиме на дзвінок і чекатиме. Також потрібна людина, щоб прослуховувати розмови. А таких людей у цій установі дуже мало», — сказала дружина політв'язня.

Крім того, на зустрічі з начальником Пакізе Сейтумерова вказала на проблеми із зубами в обох братів Сейтумерових, на зір, який погіршився у них, і на давній гастрит у Османа Сейтумерова. Ці питання їй порадили вирішити з відповідальним по медчастині. Однак зустрітися з медиком жінка вже не могла — їй треба було повертатись додому.

Нагадаємо, Сейтумер - історик. До арешту він возив туристів визначними пам'ятками Бахчисараю, проводив екскурсії. Після анексії Криму він, як і його молодший брат Осман, відвідував суди у Криму та ростові-на-дону, організовував дитячі свята для дітей політв'язнів та заходи для їхніх сімей.

11 березня 2020 року пройшли обшуки одразу в кількох будинках кримських татар із Бахчисараю — у житлі Амета Сулейманова, братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, їхнього дядька Рустема Сеїтмеметова.

У жовтні 2021 року Південний окружний військовий суд у ростові-на-дону засудив Сейтумера та Османа Сейтумерових, Рустема Сеітмеметова та Амета Сулейманова до 17, 14, 13 і 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

9 лютого 2023 року апеляційний суд у власисі підтвердив рішення суду першої інстанції. Сулейманова, незважаючи на інвалідність та захворювання серця, суд також відправив відбувати термін.

Чоловіків обвинуватили в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в росії заборонена з 2003 року, але вільно діє в Україні.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин