День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: на Майдані пройшла акція за участі Джемілєва, Чийгоза та Порошенка

Новини
Богдан Дацюкфото/відео
19 Травня 2020, 14:30
Богдан Дацюкфото/відео
19 Травня 2020, 14:30
Богдан Дацюкфото/відео

18 травня на Майдані Незалежності пройшла акція пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу в 1944 році.

До акції долучилися з півсотні учасників, які перед тим провели автопробіг по Києву з українськими та кримськотатарськими прапорами.

Також у акції взяли участь лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, народний депутат України Ахтем Чийгоз та експрезидент України Петро Порошенко.

Дуже велика подяка всім в Україні, тому що, зважаючи на карантинні заходи, не вдалося, як раніше, організувати великий захід, але громадяни України самоорганізувались та зробили по всій країні автопробіги та такі заходи, як на Майдані. Це дуже важливо, - заявив Чийгоз.

Це був замах на існування народу як нації. Мета росіян полягала в тому, щоб очистити Крим від «непотрібних» з їх точки зору елементів і зробити Крим "суто російською» територією, так би мовити, «розсіяти рускій мір". Якщо за радянських часів ми з цим величезним жорстоким режимом практично боролися один на один, то зараз разом з нами українська держава, разом з нами все цивілізоване суспільство, - заявив у виступі Джемілєв.

Також у акції взяв участь колишній бранець Кремля Володимир Балух.

Окрім цього учасники акції принесли з собою портрети заарештованих і засуджених російськими судами кримських татар, зокрема, фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір».

Я певен, що кожен українець, не зважаючи на політичні вподобання, має об'єднатись, щоб спільними зусиллями провести зміни до Конституції щодо національної автономії кримськотатарського народу в складі єдиної України. І дозвольте висловити тверде переконання, що жовто-блакитний прапор України та прапор кримськотатарського народу майорітимуть вже дуже скоро над звільненим Кримом, - заявив Порошенко.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Саме цього дня у 1944 році о четвертій годині ранку за наказом Йосипа Сталіна почалася депортація кримських татар з Криму.

Злочинні дії радянської влади призвели до масових людських жертв і завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях. Тільки дорогою на заслання та в перший рік після депортації загинуло десятки тисяч людей.