Duolingo запропонували ввести курс з вивчення кримськотатарської мови

Новини
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2021, 17:55
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2021, 17:55

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ) надіслало офіційного листа до компанії Duolingo, яка є найпопулярнішою платформою для безкоштовного вивчення іноземних мов у світі, з пропозицією започаткувати курс з вивчення кримськотатарської мови на базі їхнього сервісу.

Про це йдеться на сайтіМінТОТ.

У листі Мінреінтерації за підписом міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова на адресу компанії йдеться про те, що кримськотатарська мова є мовою одного з корінних народів України та невід’ємним елементом її ідентичності та етнокультурної цілісності.

Сьогодні в Україні цією мовою розмовляють понад 300 тис. громадян, а в усьому світі — близько 6 мільйонів. Це свідчить про те, що кримськотатарська мова є досить поширеною, однак через брак інформації та недоступність матеріалів для вивчення вона знаходиться під загрозою, — зазначено у листі.

У Мінреінтеграції переконані, що запуск курсу з вивчення кримськотатарської мови на платформах Duolingo виявить значний суспільний інтерес до продукту, допоможе школярам та студентам у її вивченні, сприятиме її популяризації в усьому світі і в кінцевому результаті стане великим внеском до культурної спадщини корінного кримськотатарського народу України та української нації в цілому.

Раніше міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій звернулося до корпорації Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову до сервісу Google Translate.