"Краще померти, ніж отак сидіти". Едем Бекіров має намір оголосити голодування

Новини
Степан ДавыдовQHA media
18 Березня 2019, 18:21
Фото: Крымскотатарский ресурсный центр
Степан ДавыдовQHA media
18 Березня 2019, 18:21

Кримскотататарскій активіст Едем Бекіров, який знаходиться у критичному стані в СІЗО Сімферополя, має намір оголосити голодування.

Про це QHA media розповів адвокат в'язня Іслям Веліляєв.

Едем-ага вирішив оголосити голодування і планує тримати його … Я йому пояснюю, вмовляю його, що це смерть. Але він каже: краще смерть, ніж так сидіти.

За інформацією Веліляєва, показник цукру в крові у його підзахисного сьогодні був на позначці 16, тиск — 160/90.

"Він весь рожевий, червоний, обличчя червоне. Я навіть не впізнав його", — розповів адвокат.

Бекіров хворий на цукровий діабет. Рівень цукру в його крові практично не знижується, зазначає Веліляєв, а інсулін, який колють декілька разів на день, не допомагає.

Медики приходять, роблять укол і йдуть до себе у медблок. І все — а що з ним далі? Може — така ж ситуація, яка в п'ятницю була, коли нижня губа "впала" і підборіддя все набрякло. Добре, що співкамерник почав піднімати шум — прийшли, зробили укол антигістамінний. А якби цього не було? Набряк би перекрив горло … І що? Він помер би … І написали б: "помер від серцевої недостатності". А помер би він від набряку … Нормально це?

За словами адвоката, запланованим голодуванням Бекіров хоче домогтися переведення під домашній арешт або переведення до медсанчастини.

"Хоча б — у медсанчастину. Тому що він перебуває у спецблоці, де немає холодильника. Продукти, які донька (Бекірова) передала 15 числа — усі пропали. Він каже: "Я їх усі викинув". Немає умов для зберігання продуктів".

Поки було холодно, їжа зберігалася на підвіконні. Веляліяєв стверджує, що начальник СІЗО всіляко перешкоджає тому, щоб в камері Бекірова поставили холодильник.

"Будемо сподіватися, що він не триматиме голодування, тому що це (у його стані) — смерть. Впаде у "цукрову" кому … І вона неминуче може бути, варто йому не поїсти — і все. Едем Бекіров і каже: "мені вже їсти нічого, тому що у мене — усі продукти — пропали", — розповідає Веліляєв.

За його словами, під час візиту в СІЗО кримського "омбудсмена" Людмили Лубіної начальник слідчого ізолятора пообіцяв, що у камері Бекірова з'явиться холодильник. Але слова не дотримав.

15 березня QHA media писало про те, що Едем Бекіров знаходиться у критичному стані — він не може вийти на прогулянку і спить сидячи.

Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські силовики на в'їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував до Криму для відвідування 78-річної матері й родичів.

Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв під варту Бекірова на два місяці, до 11 лютого 2019 року. ФСБ закидає Бекірову зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

12 лютого «суд» в окупованому РФ Криму залишив Бекірова під вартою на два місяці — до 12 квітня. Під час засідання йому стало зле. Викликали лікаря. Іслям Веліляєв подавав апеляційну скаргу на рішення «суду» першої інстанції і просив змінити запобіжний захід своєму підзахисному на домашній арешт у зв'язку зі станом його здоров'я. «Суд» скаргу не задовольнив.