«Міжнаціональна ворожнеча і наклеп». У підручнику з історії Криму вчать ненавидіти кримських татар

Новини
Євген БерезовськийQHA
13 Лютого 2019, 14:41
Євген БерезовськийQHA
13 Лютого 2019, 14:41

У підручнику з історії Криму за 10 клас розпалюється міжнаціональна ворожнеча і поширюється наклеп щодо кримських татар.

Про це повідомила кримчанка Ельмаз Киримли.

"Розпалювання міжнаціональної ворожнечі, наклеп. Це держзамовлення?!", — обурилася Киримли.

Вона закликала усіх небайдужих звернутися до суду, оскільки предмет "історія Криму" вводять у школах з нового навчального року, і кримські школи вже почали отримувати ці підручники.

Зокрема, у підручнику вказано, що під час Другої світової війни більшість кримських татар "лояльно ставилися до німців, багато хто з них активно допомагали" окупантам, а німецьке командування дало вказівку своїм військовослужбовцям лояльно ставитися до мусульман Криму.

ЭТО - учебник по истории Крыма за 10 класс. По нему учат детей в школах Крыма! Разжигание межнациональной розни,...

Опубліковано Elmaz Qırımlı Вівторок, 12 лютого 2019 р.

"У Криму в силу специфіки національного складу населення німецьке командування оперативно вжило заходів для того, щоб привернути до співпраці кримських татар, частина яких зустрічала окупантів у містах і селах букетами, пригощала фруктами і вином, розгледівши в них «визволителів»…" — йдеться у підручнику.

Історія Криму для 10 класу загальноосвітньої школи була видана у минулому році в Москві.

Примітно, що у складі науково-редакційної ради, яка схвалила видання підручника, фігурує ім'я Сергія Цекова — голови Російської громади Криму і російського "сенатора". Координує проект "заступник міністра освіти" Криму Айдер Аблятипов.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook зазначив, що об'єктами злочинів на захоплених російськими окупантам територіях завжди ставали корінні народи.

"Кримські татари — не виняток, досить озирнутися на трагічні періоди нашої історії, які практично не переривалися з моменту першої анексії Криму Російською імперією у 1783 році", — написав Чубаров.

За його словами, Росія має на меті остаточно видавити кримськотатарський народ з його історичної території.

Вони впевнені, що насильницькими викраденнями і вбивствами молодих кримських татар, обшуками і погромами будинків кримських татар, незаконними арештами і судилищами кримськотатарських активістів, обмеженнями навчання рідною мовою, публічними образами і приниженнями національних почуттів і багатьма іншими обридженнями їм вдасться зламати кримськотатарський народ і поставити його на коліна. Тому що з розгубленим народом можна творити що завгодно, у тому числі позбавити його рідної землі.

Як заявила у коментарі QHA media історик Гульнара Абдулаєва, ще у 2014 році в одному з підручників з історії також перекручувалися факти про кримських татар і Крим.

За її словами, директор Таврійського музею Андрій Мальгін ще до анексії Криму видав книгу, де звинувачував у колабораціонізмі кримських татар.

— Це робиться з метою розпалювання міжнаціональної ворожнечі, утвердження думки, що кримські татари — це сторонній народ в Криму. Учням кримськотатарської національності таким чином нав'язують комплекс неповноцінності, у них буде надламана психіка. Це відчула я на собі. Мої батьки досить рано переїхали до Криму, і в кримській школі нас вчили, що кримські татари — це татаро-монголи тощо, — сказала Абдулаєва.

Нагадаємо, у березні 2018 року в Києві презентували книгу «#КримНаш. Історія російського міфу», яка присвячена розвінчанню міфів про Крим, народжених російською пропагандою.