Окупанти планують викрасти колекції із Херсонесу у Севастополі, - журналіст

Новини
Шевчук Микола
09 Листопада 2022, 18:55
Шевчук Микола
09 Листопада 2022, 18:55

До Херсонесу, розташованого в окупованому Росією Севастополі, привезли пакувальний матеріал для евакуації колекцій, все готово до відправки.

Про це у своєму блозі на Цензор.Нет пише журналіст Андрій Клименко, якого цитує видання.

За його словами про це дізналася Гуманітарна група експертної мережі "Кримської платформи".

Моя гіпотеза - скоріш за все, під приводом "захисту від повітряних атак та обстрілів ЗСУ" планують вивезти (викрасти) безцінні артефакти до РФ... А потім можна вічно шукати та судитися (як вже неодноразово було з експонатами кримських музеїв та галерей в різні часи), - відзначив він.

Журналіст нагадав, що Херсонес Таврійський (Національний заповідник "Херсонес Таврійський", вул. Древня, 1, Севастополь, Україна) - єдина антична і середньовічна археологічна пам'ятка північного узбережжя Чорного моря, яка входить до світової культурної спадщини та перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Переміщення цінностей - кричуще порушення норм міжнародного гуманітарного права. Колекції - безцінні, не лише предмети археології, а й архів із документами з 19 ст, унікальна бібліотека особливо цінних книг тощо. Прогнозую, що під таким приводом наразі може відбуватися масштабне пограбування інших кримських музеїв та картинних галерей, - резюмує Клименко.