У Франції стартував другий тур виборів президента

Новини
Асіф АлієвQHA
24 Квітня 2022, 11:22
Асіф АлієвQHA
24 Квітня 2022, 11:22

Сьогодні, 24 квітня, у Франції розпочався другий тур виборів президента.

У вирішальному турі голосування французи визначать, хто стане главою держави на найближчі п'ять років: Емманюель Макрон або Марін Ле Пен, який претендує на другий термін. У списках виборців – понад 48,7 мільйона осіб.

Час голосування — з 8 години ранку до 20 години, коли ЗМІ оприлюднять попередні результати виборів, надані соціологічними інститутами. У неділю голосування у Франції виборчі дільниці відкриті з 8 ранку і до 19 години (за середньоєвропейським часом). За винятком великих міст, де вони закриваються на годину пізніше - о восьмій вечора.

Підрахунок бюлетенів на кожній дільниці починається одразу після завершення голосування — у відкритому режимі (у присутності спостерігачів від кандидатів та всіх охочих стежити за процесом виборців). Підсумковий протокол передається до МВС, яке публікує загальнонаціональні результати виборів.

Емманюель Макрон пройшов у другий тур, набравши 27,85% голосів. Лідер вкрай правого "Національного об'єднання" Марін Ле Пен - 23,15%. Явка у першому турі виборів президента склала 73,7% виборців.

У 2017 році у другому турі президентських виборів Емманюель Макрон здобув перемогу над Марін Ле Пен із майже дворазовим відривом (66,1% проти 33,9%).

Вчора, прем'єр-міністри Іспанії і Португалії, Педро Санчес та Антоніу Кошта разом з канцлером Німеччини Олафом Шольцом опублікували у провідних європейських газетах звернення до французівнапередодні вирішального другого туру голосування 24 квітня на президентських виборах у Франції.

Раніше під час перших та останніх дебатів, які відбулися за три дні три дні до другого туру президентських виборів у Франції, чинний президент Еммануель Макрон згадав Ле Пен про її зв'язки з Росією.