У столиці презентували перший дитячий посібник з історії Криму

Новини
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 14:11
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 14:11

У Києві презентували перший адаптований для дітей навчальний посібник "Історія Криму і кримськотатарського народу", який дозволить усім бажаючим познайомитися з історією Криму і його корінного народу.

Про це керівник громадської організації "Кримська родина" Аніфе Куртсеітова розповіла на брифінгу в "Укрінформі".

Коли після трагічних подій в Криму кримськотатарські родини стали виїжджати на материкову Україну, ми вирішили щось почати робити для наших дітей ... Ми створили при громадській організації "Кримська родина" дитячий культурно-просвітницький центр, в якому почалися заняття з сімома дітьми, зараз їх більше 100. Заняття велися з кримськотатарської мови та літератури, також проходили майстер-класи та уроки з кримськотатарської музики, культури, але мрія була вести уроки історії Криму та кримськотатарського народу і два роки тому ми ініціювали перші такі уроки, — розповіла Куртсеітова.

За її словами, складність під час проведення таких занять була у тому, що в Україні не було адаптованих для дітей посібників про історію Криму і кримськотатарського народу.

Зазначається, що написати і видати такий посібник допомогла команда істориків і дослідників, а саме Гульнара Бекірова, Андрій Іванець, Юлія Тищенко, Сергій Громенко і Бекір Аблаєв.

Два роки ми писали і радилися з істориками, з Міністерством освіти України, і півроку тому Український культурний фонд підтримав наш проєкт "Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво". У рамках проєкту ми почали готувати перший навчальний посібник "Історія Криму і кримськотатарського народу", — розповіла Куртсеітова.

Також створено просвітницьку платформу, на базі якої не тільки діти, а й усі бажаючі можуть вивчати історію кримськотатарського народу, читаючи посібник, який вже сьогодні можна завантажити на платформі.

Як повідомляється, посібник випущено тиражем 1000 примірників, 500 з них — українською мовою, 500 — кримськотатарською.

Найближчим часом за підтримки однієї з міжнародних організацій книгу планується перекласти англійською мовою. Окрім того, у планах — збільшити тираж посібника.

За словами члена організації "Кримська родина" Бекіра Аблаєва, щотижневі уроки історії Криму, які проходять щосуботи, відвідують діти переселенців, а також ті українці, які просто цікавляться правдивою історією Криму і кримськотатарського народу.

Працюючи у співавторстві з істориком Сергієм Громенко над главою про перші народи, що населяли півострів, а також про історію Кримського ханства, вдалося розвінчати деякі радянські й російські міфи, які й досі культивуються у пострадянському інформаційному просторі, — додав Аблаєв.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні планують створити віртуальний музей депортації кримськотатарського народу.