Україна в ООН: є ризик розгортання ядерної зброї в окупованому Криму

Новини
Хельга Полтавка
12 Листопада 2020, 14:03
Хельга Полтавка
12 Листопада 2020, 14:03

Заступник Постійного представника України при ООН Юрій Вітренко на засіданні Генасамблеї ООН висловив побоювання щодо можливого розгортання Росією в анексованому нею Криму ядерного потенціалу.

Про це повідомляється на сторінці представництва України в ООН у Facebook.

Трансформація Криму на величезну військову базу, що до цих пір триває, може вказувати на можливість розгортання ядерного потенціалу на окупованому півострові, підриваючи тим самим статус України, що не володіє ядерною зброєю. Це має змінитися негайно, — сказав під час виступу Вітренко.

Він також вказав на те, що Росія не пропускає на півострів інспекторів МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії).

«Вже 7-й рік поспіль український півострів Крим і місто Севастополь залишаються окуповані державою, яка володіє ядерною зброєю, — Росією. Окрім того, Росія продовжує військову агресію в окремих районах Донецької і Луганської областей. У результаті окупаційна держава заважає інспекторам МАГАТЕ потрапити у місця зберігання ядерних і радіоактивних матеріалів — як у Криму, так і в східній Україні», — зазначив представник України.

Нагадаємо, питання присутності російської ядерної зброї в окупованому Криму й досі дискусійне. У 2016 році на півострові помічали ракетні установки, які можуть транспортувати ядерні заряди.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов припустив, що ядерна зброя знадобиться Росії в анексованому Криму, якщо Кремль почне програвати.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.