«ЄСПЛ взяв до розгляду «справу Веджіє Кашка» — Полозов

Новини
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2021, 18:24
Асіф АлієвQHA
14 Січня 2021, 18:24

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду справу ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Про це Суспільному Крим заявив адвокат Микола Полозов

За його словами, розгляд цієї справи буде здійснено вже після рішення суду у справі «Україна проти Росії» щодо окупованого Криму. Адвокат пояснив, що якщо скаргу прийняли до розгляду, то це означає, що всі формальні процедури, які необхідно було зробити для того, щоб ця скарга відповідала критеріям прийнятності, виконані.

Сьогодні стало відомо про те, що ЄС визнав частково прийнятною скаргу України, тобто вона буде розглядатися. Це означає, що ось цей лист очікування, куди потрапляють всі інші скарги — можливо в ньому будуть зрушення, можливо ці справи почнуть розглядати. З цього ми очікуємо, коли буде прийнято рішення у великій справі, і відповідно тоді, в тому числі скарга у «справі Веджіє Кашка» теж буде розглянута, — сказав він.

Нагадаємо, рідні ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка звернулися до Європейського суду з прав людини, зневірившись у «судочинстві» держави-окупанта Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», Микола Полозов опублікував висновок незалежної експертизи, згідно з якою «слідча МВС» продовжувала слідчі дії вже після того, як Веджіє Кашка стало зле, не дозволяючи лікарям відвезти її в реанімацію.

У листопаді 2017 року ветеранка кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка і активісти Бекір ДегерменджиАсан Чапух і Казім Аметов прийшли в кафе у Сімферополі на зустріч з громадянином Туреччини Юсуфом Айтаном. До кафе увірвалися озброєні співробітники російської ФСБ, які зірвали зустріч, а кримських татар звинуватили у вимаганні грошей у Айтана. У результаті дій силовиків 83-річній Кашка стало зле. У неї стався інсульт і вона померла.