Бранці Кремля із другої Севастопольської групи виступили з останнім словом перед оголошенням «вироку» окупантами

Кримські татари
Шевчук Микола
30 Травня 2023, 13:25
Завур Абдуллаєв, Рустем Месутов, Джеббар Бекіров та Рустем Таїров. Фото: "Кримська солідарність"
Шевчук Микола
30 Травня 2023, 13:25

Захисники кримських татар Рустема Мурасова, Рустема Таїрова, Завура Абдуллаєва та Джеббара Бекірова - фігурантів справи другої Севастопольської групи у справі Хізб ут-Тахрір, закликали окупантів звільнити політичних в'язнів.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

У Південному окружному військовому суді окупанти завершилося судове слідство у справі другої Севастопольської групи.

Вони реалізовували своє право на свободу віросповідання, свободу совісті. Збиралися в приватному будинку, розмовляли на різні теми. У їхніх розмовах немає нічого про насильство, вибухи. Але фсб розпочала переслідування людей, які взагалі не мають відношення до тероризму, — відзначив у дебатах Еміль Курбедінов, адвокат Рустема Мурасова.

Політв'язень Джеббар Бекіров нагадав суду про хронічні обшуки та арешти у будинках кримських татар.

Це чергове формулювання, з яким з 2014 року моїх співвітчизників, кримських татар мусульман стали саджати до в'язниць на постійній основі. Це дамоклів меч, який повис над моїм народом і періодично обрушується, несучи з сімей їхніх батьків і синів, братів і чоловіків, залишаючи за собою зруйновані сім'ї, - сказав він.

На засідання кримські мусульмани прийшли у протестних футболках з написами: «Віра і стійкість — сильніша за меч тиранів», «Депортація триває», «Віра — не тероризм».

Відзначимо, 31 травня окупанти оголосять «вирок» Рустему Мурасову, Рустему Таїрову, Завуру Абдуллаєву та Джеббару Бекірову.

Нагадаємо, 17 серпня у Криму пройшли нові масові обшуки у будинках кримських татар мусульман у Сімферопольському, Бахчисарайському районах Криму та у Балаклавському, Нахімівському районах Севастополя. Слідчі заходи проводили співробітники фсб, цпе та омону.

За підсумками слідчих заходів було затримано п'ятьох осіб. У Нахімовському районі міста Севастополя співробітники ФСБ відвезли активістів Рустема Мурасова та Рустема Таїрова, у Балаклавському районі Севастополя – Джеббара Бекірова, у Бахчисарайському районі – активіста Завура Абдуллаєва, у Сімферопольському районі Криму – Раїфа Февзі.

У лютому 2016 року у Рустема Мурасова вже відбувався перший обшук. Тоді його затримали, відвезли до управління федеральної служби безпеки по республіці Крим та місту Севастополю, але пізніше відпустили. Цього разу його затримали на обшуку, який влаштували після його повернення з суду над кримськими татарами в Ростові-на-Дону, на який він їздив підтримати співвітчизників.