Кримськотатарський Ресурсний Центр назвав імена колаборантів, які підтримують проведення мобілізації в Армянську до армії РФ

Кримські татари
Шевчук Микола
06 Лютого 2023, 15:38
Шевчук Микола
06 Лютого 2023, 15:38

Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ) опублікував попередження для осіб, які в окупованому Росією Армянську беруть участь у незаконній мобілізації до лав армії РФ.

Відповідний список опубліковано на сторінці КРЦ.

Кримськотатарський Ресурсний Центр  попереджає всіх, хто розносить повістки, складає списки, входить до призовних комісій, проводить медичні висновки та інші дії, пов'язані з незаконною мобілізацією. Такими діями ви підписуєте собі вирок! – сказано в повідомленні.

Зокрема, КРЦ попереджає весь склад призовної комісії з мобілізації громадян в Армянську:

Теліженко Василь – голова призовної комісії;

Новак Ігор – заступник голови призовної комісії;

Кобець Ольга – секретар призовної комісії;

Гурнак Максим – головний спеціаліст "відділу освіти адміністрації" міста Армянськ;

Єгорова Олена – лікар, який керує роботою комісії з медичного огляду громадян, які підлягають призову на військову службу;

Лебедєва Тетяна – заступник директора територіального відділення Державної казенної Установи Республіки Крим» «Центр зайнятості населення» у місті Армянськ;

Гевак Світлана - тимчасово виконуючий обов'язки помічника начальника «відділення» МВС Росії у місті Армянськ.

Правозахисники нагадали, що організація та участь у здійсненні так званої мобілізації на території тимчасово окупованого Криму є порушенням міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни (IV Женевська конвенція), а також ст. 438 «Порушення законів та звичаїв війни» КК України.

Цей військовий злочин не має строку давності і відповідальність за його скоєння рано чи пізно настане. Так само через десятиліття після закінчення Другої світової війни до відповідальності були притягнуті нацисти за скоєні військові злочини. Подумайте! Скоро Крим, як і Херсон, буде звільнено і справедливість обов'язково буде відновлена. Кожен зазнає покарання. Рекомендуємо вам не підтримувати злочини Росії та ігнорувати участь в організації незаконної мобілізації! – відзначили правозахисники.

Нагадаємо, на фоні невдач на фронті Володимир Путін восени оголосив мобілізацію чоловіків по всій Росії та на окупованих україсньких землях.