Лише деокупація Криму покладе край політично мотивованим кримінальним переслідуванням: у Представництві президента в АРК відреагували на знущання окупантів над Сервером Зекір'яєвим

Кримські татари
Шевчук Микола
07 Березня 2023, 16:37
Шевчук Микола
07 Березня 2023, 16:37

У Представництві Президента в Автономній республіці Крим (АРК) підкреслюють що деокупація Криму покладе край політично мотивованим кримінальним переслідуванням і репресіям проти громадян, і зупинить порушення прав представників корінного кримськотатарського народу.

Про це йдеться у заяві Представництва у відповідь на факт того, що незаконно засудженого політв'язня та багатодітного батька Сервера Зекір'яєва впродовж місяця утримують у штрафному ізоляторі російської колонії в Тульській області.

З посиланням на дружину бранця повідомляється, що він лише двічі на тиждень отримує їжу на яловичині. В інший час тільки свинина.

Це не просто тиск на громадянина України, а й тортури, адже їжа, яку приносять незаконно ув’язненому киримли, не відповідає його релігійним переконанням, тож він змушений голодувати. Лише деокупація Криму покладе край таким політично мотивованим кримінальним переслідуванням і репресіям проти наших громадян, і зупинить порушення прав представників корінного кримськотатарського народу, - сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялися деталі утримання Сервера Зекір'яєва в ув’язненні.

Нагадаємо, шістьох фігурантів «другої бахчисарайської групи» Марлена Асанова, Сервера Зекірьяєва, Ернеса АметоваТимура ІбрагімоваСейрана СалієваМемета Бєлялова окупанти затримали 11 жовтня 2017 року під час обшуків, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова — під час обшуків 21 травня 2018 року.