Ми маємо право звільняти наші території і жодних поступок та компромісів щодо цього бути не може, - Ташева

Кримські татари
Шевчук Микола
31 Травня 2023, 17:44
Зустріч Таміли Ташевої з гостями у будівлі Представництва
Шевчук Микола
31 Травня 2023, 17:44

Кожного дня українці виборюють своє право на існування на свою ідентичність. На цьому я загострила особливу увагу під час зустрічі. Ми маємо право звільняти наші території і жодних поступок та компромісів щодо цього бути не може.

Про це заявила Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Таміла Ташева під час зустрічі із сестрою активіста та політв’язня Богдана Зізи Олександрою Барковою та братом Леніє Умерової Азізом Умеровим.

Також до Представництва завітали відома журналістка та ведучу ток-шоу в Чилі Андреа Молетто Родрігес, журналіст-міжнародник із Аргентини Хоакіна Санчеса Маріньо, колумбійська журналістка, письменниця та засновницю відомого новинного сайту La Silla Vacía Хуаніту Леон Гарсія та журналіст Confidential та Esta Semana Ядера Луна Гарсія.

Такі зустрічі важливі, адже дають нам можливість показувати правдиву історію перебігу подій на Кримському півострові. Говорити про те, що ця війна – деколоніальна та навіть екзистенційна, адже кожного дня українці виборюють своє право на існування на свою ідентичність. На цьому я загострила особливу увагу під час зустрічі. Ми маємо право звільняти наші території і жодних поступок та компромісів щодо цього бути не може, - повідомила Ташева.

За її словами, вона розповіла більше про злочини окупантів, про тортури, які вони застосовують щодо наших громадян: удушення, електрострум, імітація розстрілу.

Але значно важливіше, що наші гості почули ці історії з уст близьких людей політв’язнів – Олександри та Азіза. Обоє розповіли про те, які жахи та злочини з боку довелося пережити їх рідним людям. Ми з колегами також поділилися новими випадками переслідувань та сказали про їхню інтенсифікацію після початку повномасштабного вторгнення — за українські пісні та антивоєнні коментарі, псування банерів із путіним тощо, - відзначила чиновник.

Раніше повідомлялося, що 131 політв'язень засуджений та відбуває покарання у колоніях окупантів, 93 з них – кримські татари.