Окупанти морально та фізично катують Джеляла та братів Ахтемових, - Чубаров

Кримські татари
Шевчук Микола
04 Червня 2023, 14:30
Наріман Джелял та брати Асан та Азіз Ахтемови
Шевчук Микола
04 Червня 2023, 14:30

Російські загарбники здійснюють цілеспрямоване моральне та фізичне катування політв'язнів - першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та активістів кримськотатарського національного руху братів Асана та Азіза Ахтемових в СІЗО Сімферополя.

Про це повідомив Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Вкрай тривожні звістки надходять з окупованого Криму: адміністрація-карателів Сімферопольського СІЗО-2 здійснюють цілеспрямоване моральне та фізичне катування політв'язнів - першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та активістів кримськотатарського національного руху братів Асана та Азіза Ахтемових, - повідомив Чубаров.

Його джерело повідомило, що карателі з адміністрації Сімферопольського СІЗО-2, куди розмістили Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова, остерігаються застосовувати фізичне насильство до Нарімана через його міжнародну популярність, але піддають катуванням Асана та Азіза.

У ситуації, коли очевидні факти застосування щодо політв'язнів методів та способів морального і фізичного насильства, звертаємось із закликом до тих, у кого є можливості, поділитися з нами списком "співробітників" Сімферопольського СІЗО-2 (можемо обговорити умови придбання списків). Ми здійснимо всі зусилля , щоб знайти і покарати кожного з цих катів, - написав він.

Як повідомляли QIRIM.News, у бранця Кремля заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла суттєво погіршився стан здоров’я, окупанти утримують його у важких умовах, побрили голову і бороду.

Нагадаємо, 21 вересня 2022 року окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялута активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.