Окупанти намагаються нав’язати, що Крим завжди був пов’язаний із Росією, - президент Парламентської асамблеї НАТО

Кримські татари
Шевчук Микола
05 Лютого 2023, 12:31
Зустріч делегації ПА НАТО з Тамілою Ташевою, фото Представництва президента в АРК
Шевчук Микола
05 Лютого 2023, 12:31

Росіяни намагаються нав’язати, що Крим завжди був пов’язаний із Росією. Єдине, як ми можемо з цим покінчити — це, щоб Україна перемогла в цій війні.

Про це заявила Президент Парламентської асамблеї (ПА) НАТО Жоель Гарріо-Майлям під час зустрічі з Постійним представником Президента України в АР Крим Тамілою Ташевою.

Російська дезінформація глибоко проникає у всі аспекти життя європейців, не винятком є і тема Криму. Росіяни намагаються нав’язати, що Крим завжди був пов’язаний із росією. Єдине, як ми можемо з цим покінчити — це, щоб Україна перемогла в цій війні. І ми у своїй діяльності робили та будемо робити все можливе, щоб це якомога швидше сталося, - сказала вона.

Також долучилися до зустрічі Генеральний секретар організації Руксандра Попа та Директор Комітету з питань демократії та безпеки Парламентської Асамблеї Натана Грайсона, керівник Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак та народний депутат, член Міжфракційного об’єднання “Кримська платформа” та голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєва.

Таміла Ташева звернула увагу на основні аспекти діяльності Представництва, а також поточну ситуацію в окупованому Криму, нові виклики, які постали перед жителями Криму після 24 лютого та розроблену Представництвом спільно з партнерами Стратегію відновлення Криму після деокупації, зокрема, в частині питань безпеки.

Руксандра Попа висловила свою підтримку Кримській платформі. Минулого року вона брала участь у міжнародних заходах у рамках ініціатив. За її словами, це надзвичайно важливий майданчик для підтримки теми окупованого Криму серед міжнародної спільноти.

Депутат Чернєв наголосили на слабкому реагуванні країн Заходу на окупацію Криму у 2014 році, російські наративи та міфічні погрози, і як Парламентська Асамблея НАТО спільно з українськими партнерами готова сприяти подоланню цих речей. Єгор Чернєв зазначив, що російська впевненість у володінні окупованим Кримом базується лише на спотвореній російській історичній пам’яті та викривленій історичній науці. Кримський півострів тривалий час був під владою різних історичних державних утворень, але жодна їхня сучасна послідовниця не поводить себе як РФ.

Раніше Ташева розповіла, хто нестиме кримінальну відповідальність за співпрацю з окупаційними адміністраціями Криму.