Спроба залякати кримських татар, які чинять беззбройний спротив окупантам: у КРЦ відреагували на вирок Аметхану Абдулвапову

Кримські татари
Шевчук Микола
15 Березня 2023, 16:35
Фото: AFP
Шевчук Микола
15 Березня 2023, 16:35

Так званий «вирок» суду громадянину України, кримському татарину Аметхану Абдулвапову є незаконним, політично вмотивованим та злочинним. Він ухвалений з метою залякати кримськотатарський народ, який чинить беззбройний спротив окупації росією українського Криму.

Про це йдеться в заяві Кримськотатарського ресурсного центру (КРЦ).

Кримськотатарський Ресурсний Центр вважає незаконне засудження представника кримськотатарського народу Аметхана Абдулвапова грубим порушенням норм міжнародного права щодо поводження з цивільним населенням на окупованій території України. Так званий «вирок» суду є незаконним, політично вмотивованим та злочинним. Він, вочевидь, ухвалений з метою залякати кримськотатарський народ, який чинить беззбройний спротив окупації росією українського Криму. Кримськотатарський Ресурсний Центр висловлює рішучий протест і вимагає припинення переслідування громадян України на тимчасово окупованих територіях за політичними мотивами, негайного звільнення всіх політичних в’язнів і цивільних полонених та притягнення до відповідальності тих, хто бере участь у воєнних злочинах! – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, російський військовий суд виніс рішення засудити політв'язня Аметхана Абдулвапова до 10 років та 6 місяців позбавлення волі. Перші 3 роки кримський татарин має провести у в'язниці.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 9 лютого 2022 року у кількох будинках кримських татар у різних регіонах Криму відбулися обшуки. Окупанти затримали чотирьох людей, серед яких: Ансар Османов, Марлен Мустафаєв, Ернест Сейтосманов та Аметхан Абдулвапов.