Стало відомо скільки бранців тримає Росія в окупованому Криму

Кримські татари
Шевчук Микола
09 Січня 2023, 19:36
Шевчук Микола
09 Січня 2023, 19:36

Росія використовує Крим не лише як військову базу для здійснення подальшої агресії проти України, а і як місце утримання заручників, а їх на сьогодні утримується на півострові близько 200.

Про це в ефірі Громадського радіо зазначила голова правління Кримської правозахисної групи, правозахисниця, кримчанка Ольга Скрипник.

За її словами, починаючи з 2014-го року в Криму утримувалася велика кількість політв’язнів, а після повномасштабного вторгнення туди почали вивозити людей і з новоокупованих територій.

Спочатку це було СІЗО №1 в Сімферополі, де і раніше утримувалися люди, але кілька місяців тому маємо вже підтвердження, що відкрито вже друге СІЗО у Сімферополі. Це друге СІЗО розраховано приблизно на 450 осіб. Ми знаємо, що наприкінці минулого року там було вже 110 людей.

Особливість в тому, що навіть не на всіх цих людей сфабриковані «кримінальні справи». Росія часто не визнає тих громадян, які там утримуються. Наприклад, як з активістом Сергієм Цигіпою з Нової Каховки — ми маємо підтвердження, що він утримується в Криму, але ФСБ заперечує той факт. Тобто Росія у прямому сенсі тримає людей як заручників, - сказала вона.

За її словами, стосовно тих людей, на яких відкриті «кримінальні провадження», то найчастіше їх відкривають за двома статтями: міжнародний тероризм і участь у незаконних збройних формуваннях.

Скрипник підкреслила, що серед людей, яких утримують в Криму, є іноземці, яких росіяни вивезли з Херсонської або Запорізької областей.

Приблизна кількість утримуваних полонених у Криму — щонайменше 200 людей. Підтверджених і задокументованих нашою організацією  — декілька десятків, - відзначила вона.

Вона підкреслила, що по тих людях, яких росіяни вважають причетними до ЗСУ, свідомо не відкриваються «кримінальні справи». Їх «просто катують, тримають у заручниках, і жоден адвокат не має до них доступу».

Якщо говорити про самих кримчан, то вони продовжують бути жертвами політично-мотивованих переслідувань, тобто ця кількість людей також постійно зростає після повномасштабного вторгнення. Людей переслідують, здебільшого за підтримку України. Також продовжується переслідування кримських татар, яких звинувачують за начебто участь у організації Хізб ут-Тахрір. І продовжується переслідування свідків Ієгови, - відзначила вона.

Раніше повідомлялося, що ірландські правозахисники закликали міжнародну спільноту допомогти виявити винних у порушенні прав людини в Криму та на інших окупованих Росією територіях.