Вже 101 український громадянин в Криму постраждав від переслідувань окупантів у справі "Хізб ут-Тахрір"

Кримські татари
Шевчук Микола
26 Січня 2023, 20:57
Шевчук Микола
26 Січня 2023, 20:57

101 український громадянин з окупованого Росією Криму став жертвою політичних переслідувань окупантів у «справах Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, повідомляє сайт громадської організації.

101 громадянин України став жертвою політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір» за 9 років окупації Криму. Шістьох кримських татар, які були затримані після обшуків в різних населених пунктах Джанкойського району 24 січня, обвинувачують у нібито «участі в діяльності терористичної організації», — сказав експерт.

Нагадаємо, вранці 24 січня в Джанкойському районі Криму відбулися обшуки за участі співробітників ФСБ у шести будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Леман Зекір’яєв, Осман Абдуразаков (брат політв’язня Едема Бекірова), Айдер Асанов, Рефат Сейдаметов, Халіл Мамбетов та Екрем Крош (брат політв’язня Енвера Кроша). Затриманих обвинуватили за частиною 2 статті 205.5 КК рф (участь у діяльності терористичної організації), а матеріали кримінального провадження долучають до «Джанкойської групи справи Хізб ут-Тахрір». При цьому родиі затриманих заявили про те, що їм була підкинута заборонена окупантами література.