Загарбники прагнуть видавити з Криму людей, які залишаються відданими Україні, - Чубаров

Кримські татари
Шевчук Микола
20 Березня 2023, 12:03
Шевчук Микола
20 Березня 2023, 12:03

Метою репресій, переслідувань у Криму з боку загарбників є видавлювання через страх людей, які залишаються відданими Українській державі.

Про це сьогодні в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Це обумовлено тим, що кримські татари дійсно єдині на півострові в такий масовий спосіб виступили проти вторгнення російських військ, виступили в ненасильницький спосіб тими формами протесту, які для них були доступні. І зрозуміло, що російська окупаційна влада визначила кримськотатарський народ як абсолютно нелояльну частину кримського населення, як, до речі, і етнічних українців. І тому метою всіх цих репресій, переслідувань у Криму є видавлювання через страх людей, які залишаються відданими Українській державі, — сказав він.

При цьому після широкомасштабного вторгнення російських військ на материкову частину України ці репресії посилилися.

Посилилися, бо росія, яка окупувала Крим, докладає всіх зусиль для того, щоб зберігати контроль над кримським суспільством, над територією, яка стала прифронтовою зоною. І для російських каральних органів або для російської окупаційної адміністрації є два таких способи, за допомогою яких вони намагаються контролювати суспільство. Це — широкомасштабна цілодобова пропаганда, спроба промивати мізки жителям Криму. І друге — це репресії. Пропаганда і страх. Ось два інструменти, за допомогою яких російська окупаційна адміністрація продовжує контролювати ситуацію в Криму, — заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу.

На його думку, Крим — ключ до звільнення всіх територій України, і його звільнення можливе вже цьогоріч. А спроба завершити цю війну угодою з Росією без відновлення повною мірою територіальної цілісності України означає просто відкладену війну, відкладену небезпеку і реванш з боку росії через якийсь час.

Нагадаємо, окупанти активно чинять тиск на місцеих активістів з 2014 року, коли відбулася анексія Криму. З лютого минулого року, коли росія перейшла до повномасштабної війни, розпочався новий виток репресій.