15 журналістів з Криму окупанти засудили до тривалих років ув'язнення
18 журналістів з Криму наразі перебувають в російських тюрмах, 15 з них мають тривалі терміни. Зокрема, росіяни утримують в неволі професійних та громадських журналістів: Олексія Бессарабова, Дмитра Штиблікова, Владислава Єсипенка, Ірину Данилович, Сейрана Салієва, Марлена (Сулеймана) Асанова, Тимура Ібрагімова, Ернеса Аметова, Сервера Мустафаєва, Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова, Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва, Амета Сулейманова, Асана Ахтемова, Вілена Темер’янова, Рустема Османова, Азіза Азізова.
Про це йшлося на онлайн-форумі «Судилища над свободою слова у Криму: ціна журналістської роботи», організатором якого виступила Національна спілка журналістів (НСЖ), повідомляє кореспондент QIRIM.News.
Кримський журналіст, секретар НСЖУ Микола Семена у своєму виступі вказав, що окупанти переслідували його через журналістську діяльність, прикриваючись статтею про нібито «заклики до порушення цілісності рф». Згодом загарбники збагнули, що за журналістську діяльність важко судити, тому почали змінювати підхід. Наступних журналістів судили за «виправдання тероризму». А тепер переслідують за статтями про тероризм та екстремізм.
«Організація «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною. Тепер не треба шукати вибухівку, зброю... Просто треба довести їхню причетність до організації, а отже, вони терористи. Це примітивно робилося з допомогою записів їхніх розмов, допитів засекречених свідків, які говорили те, що потрібно було слідчим. Дана методика відома з досвіду 30-х років минулого століття, з часів НКВС: вигадування організації, доведення нібито її «терористичності» і оголошення конкретного журналіста нібито її учасником», - сказав Семена і додав, що справжня «вина» журналістів полягає лише в тому, що вони висвітлювали злочини окупантів та намагалися захистити людей.
Активістка з Криму Лутфіє Зудієва підкреслила, що на сьогодні 18 журналістів арештовані в Криму. 17 з них етаповані в рф, 15 - засуджені до тривалих років ув’язнення.
Голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик повідомила, що найпоширеніші види переслідувань: проведення обшуків, затримання, допити, штрафи за адміністративні правопорушення, кримінальні переслідування, незаконне позбавлення доступу до інформації. Крім того, зараз окупанти активно переслідують за «дискредитацію армії рф», практикують обмеження продажу реклами на ресурсах, через що чимало блогерів та журналістів припинили свою діяльність.
Перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу і колишній політв’язень Наріман Джелял вказав на важливості висвітлення інформації про українських бранців-журналістів. У якості прикладу він розповів про власний досвід, про те, наскільки важливою для політичних бранців є підтримка, наскільки вона допомагає морально триматися. Він підкреслив, що варто не лише нагадувати вʼязням, що вони незабуті, а і суспільству та владі нагадувати про них.
Окремо учасники заходу обговорили можливості звільнення журналістів з російського полону, вказали, що росія всіляко протидіє цьому, не йдучи на компроміси, а західні партнери часто, крім слів підтримки, не допомагають в обміні таких бранців.
Також Лутфіє Зудієва запропонувала усім охочим висловити письмову підтримку журналістам, які перебувають в російських тюрмах. Листи можна передати через НСЖ.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проекту міжнародної організації Internews Network
Фото ілюстративне
Читайте також:
- Бранець Вадим Бектеміров страждає від підвищеного тиску та проблем із зором
- У межах ініціативи «Листи до вільного Криму» Джамала прочитала лист політув'язненої Галини Довгополої
- На Херсонщині викрали кримського татарина
- У тяжкохворого політв'язня Амета Сулейманова у російській в'язниці піднімається тиск, він скаржиться на болі в області серця – дружина
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинУ тяжкохворого політв'язня Амета Сулейманова у російській в'язниці піднімається тиск, він скаржиться на болі в області серця – дружина
«В етап без теплих речей», - як кримське СІЗО поводилося з політв'язнем Сізіковим
«Це символ нашої незламності»: Ахтем Сеітаблаєв у свій день народження оголосив збір на побудову кримськотатарської садиби
«Жодне рішення щодо приналежності Криму не має прийматися без виявлення волі корінного кримськотатарського народу», - Чубаров
«Рахують години життя»: в Офісі Омбудсмана назвали кількість важкохворих кримських політв'язнів
Політв'язню Азізу Ахтемову вдалося поспілкуватися зі своїм братом, бранцем кремля Асаном Ахтемовим
День прав людини: кого окупанти переслідують в Криму
Політвʼязень Аппаз Куртамет перебуває у СІЗО російського пскова