Ліна Тимошина

Адвокат незаконно засудженого у Криму херсонця Котова оскаржив вирок

mainnews-id
Сергія відправлять до колонії суворого режиму, утримування у в’язниці буде зараховуватися “день за день”.

Адвокат незаконно засудженого в окупованому Криму херсонця Сергія Котова подав апеляцію на вирок йому за нібито “шпигунство”, який передбачає 15 років колонії.

Про це виданню ZMINA розповіла донька Сергія Котова Вікторія Барабаш.

“Термін ув’язнення батька рахуватиметься від дати відкриття кримінального провадження – 10 квітня 2022 року. Йому до 15 років неволі зарахують ще два роки ув’язнення в сімферопольському СІЗО. Тобто, він має провести в колонії 13 років. Сергія відправлять до колонії суворого режиму, а це означає, що утримування у в’язниці буде зараховуватися “день за день”. Якби в нього був загальний режим тримання, то там був би день за півтора, – пояснює Вікторія Барабаш.

Після етапування Сергія до колонії суворого режиму загальна вага передач для нього буде обмежена 50 кілограмами на рік. На думку жінки, це надто мало і через це в її батька можуть виникнути додаткові потреби в їжі, одязі та інших речах.

За словами Вікторії, вона листується з батьком через російський мобільний застосунок “Зонателеком”. Працівники пенітенціарної установи роздруковують надісланий донькою лист і передають Сергію. Котов від руки пише відповідь, яку персонал в’язниці сканує та пересилає родині.

“У своїх листах батько питає: “А хто ми для нашої країни? Який нам дали статус? Тут (у рф – ред.) нам усі кажуть, що ми злочинці й ми не потрібні нашій державі. З нашим обміном тягнуть, і ми в це починаємо вірити. Протягом 167 днів жодної допомоги немає. Навіть ніхто нами не переймається”, – цитує батька Котова.

Котова розповіла, що персонал в’язниці приймає не всі ліки, навіть відмовляється передавати вітаміни. Для того, щоб це все отримати, ув’язнений має написати до адміністрації СІЗО відповідну заяву.

“Коли в батька випали пломби, йому в СІЗО сказали, що вони лише виривають, а не лікують зуби. Зараз ми намагаємося знайти йому нормального стоматолога”, – каже Вікторія.

Нагадаємо, Сергія Котова співробітники кримського управління ФСБ затримали, зокрема, «у зв’язку з протидією проведенню спеціальної військової операції».

Котова перевезли до окупованого Криму, де утримували спочатку в СІЗО №1 у Сімферополі, а в жовтні 2022 року перевели до СІЗО №2, де ФСБ створила спецблок для “політичних”.

У вересні 2023 року окупаційний верховний суд Криму засудив Котова до 15 років позбавлення волі за нібито “шпигунство”.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись