Ліна Тимошина

Представництво ЄС в Україні стурбоване відсутністю звісток про Джеляла

mainnews-id
Також непокоїть стан його здоров'я

Представництво Європейського Союзу в Україні стурбоване станом здоровʼя першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, політв’язня Нарімана Джеляла.

Про це йдеться на сторінці Представництва ЄС в Україні у Facebook.

«Про нього немає звісток уже півтора місяці й, за повідомленнями, його переправляють з Криму до східного Сибіру для відбуття 17 років незаконного ув'язнення», - зазначили у представництві.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня 2021 року Сімферополі та в Євпаторії окупанти затримали п'ятьох кримських татар. Серед них - заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял і брати Азіз і Асан Ахтемови. Їх звинуватили у підриві газопроводу в селі Перевальному.

21 вересня 2022 року окупаційний Верховний суд Криму засудив Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму зі штрафом 700 тисяч рублів та обмеженням волі на 1,5 року.

Асана Ахметова окупанти засудили до 15 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі на рік. Азіза Ахтемова - до 13 років колонії суворого режиму зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі на рік.

За даними Уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця, станом на кінець жовтня Нарімана Джеляла та Азіза Ахтемова росіяни незаконно етапують до Мінусінська у Східному Сибіру. Асан Ахтемов перебуває на етапі до Владимира.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись