Ліна Тимошина

«Росія не здатна використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу», - Зеленський на саміті ПАЧЕС

mainnews-id
Україна разом із державами Чорноморського регіону змогли перехопити в росії ініціативу

Україна разом із державами Чорноморського регіону змогли перехопити в росії ініціативу в Чорному морі та створили такі безпекові умови, які змушують агресора тікати зі східної частини акваторії та намагатися сховати військові кораблі.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на саміті ПАЧЕС, повідомляє пресслужба Офісу Президента.

За його словами, вперше у світі саме на Чорному морі почав діяти флот морських дронів – український флот.

«Також я хочу відзначити й те, що тепер – як один із головних результатів наших дій – Росія не здатна використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу», - наголосив Зеленський. Одним із ключових елементів російської агресії проти міжнародного порядку, заснованого на правилах, стала агресія в Чорному морі.

Глава держави нагадав, що свій військовий плацдарм в українському Криму росія протягом років використовувала, щоб підірвати нормальне життя різних народів.

«Росія використовувала Чорне море для агресії проти Грузії у 2008 році. Для розпалювання війни й хаосу на Близькому Сході, зокрема на території Сирії. Саме із захоплення Криму почалася гібридна війна проти України та всієї Європи», - зауважив він.

24 лютого із початком повномасштабної війни росія спробувала перетворити наш регіон і Чорне море на зброю. І не лише проти України.

«Блокада наших портів та свідоме знищення нашої портової та експортної інфраструктури були потрібні агресору, щоб зруйнувати глобальний продовольчий ринок і тим самим спровокувати нові спалахи хаосу в різних частинах світу», - сказав Зеленський.

Завдяки співпраці держав Чорноморського регіону все це зупиняється. Співпраця між народами Чорноморського регіону за підтримки партнерів здатна повернути стабільність світовому ринку продовольства.

«А отже, повернути захищеність нормального життя для десятків націй – від Марокко до Південно-Східної Азії. Ми змогли забезпечити такий захист західній частині Чорного моря, який зараз дозволяє працювати нашим морським експортним коридорам. Нової ваги зараз набуває і Дунайський регіон – теж критичний для глобальної безпеки», - зазначив Президент

Він подякував усім лідерам, державам, народам, чия активність допомагає захищати міжнародний порядок і гарантує світу більше спокою та безпеки. І сусідам України у регіоні – Туреччині, Болгарії, Румунії, Молдові – за те, що вони на боці глобальної безпеки.

Фото: пресслужба ОПУ

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись