Бахчисарайський палац зникає як носій культури

Бахчисарайський ханський палац в окупованому Криму зникає як носій технологій та культури.
Про це на пресконференції під назвою «Моніторинг культурної спадщини на окупованих територіях у 2023-2024 рр. Руйнування та пошкодження культурних об’єктів росіянами» заявив голова моніторингової групи Кримського Інституту Стратегічних Досліджень (КСД) Денис Яшний.
Як передає кореспондент QIRIM.News Яшний, заявив, що під виглядом реставрації палацу відбувається заміна автентичної матеріальної культури: фресок, розписів тощо.
«Відповідно стирається цінність об'єкта. Він зникає як носій технологій, культури», — сказав він.
Яшний нагадав, що у 2018 році Моніторингова група КСД з'єднала культурне стирання із політикою рф щодо нерухомих об'єктів культурної спадщини на окупованому півострові.
Під час пресконференції представники Кримського інституту стратегічних досліджень репрезентували також результати дослідження політики країни-агресорки стосовно української культурної спадщини на окупованих територіях; упродовж минулого року організація задокументувала конкретні випадки порушень проти об’єктів духовної та матеріальної культури України.
Фото: Кримський Інститут Стратегічних Досліджень
Читайте також:
- 90% мирного плану вже узгоджено, - Рустем Умєров
- Розпочалася зустріч з європейськими партнерами щодо гарантій безпеки та мирного плану
- До Києва прибули радники з національної безпеки з 15 країн та представники ЄС і НАТО, - Рустем Умєров
- Зеленський провів нараду з Олегом Іващенком і призначив його новим очільником ГУР
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Американо-венесуельський конфлікт: Трамп заявив про затримання Мадуро

Правозахисники зафіксували 25 підозрюваних у переслідуванні Ремзі Бекірова в Криму

Ердоган підтвердив активну участь Туреччини у переговорах щодо завершення війни в Україні

Зеленський провів нараду з Олегом Іващенком і призначив його новим очільником ГУР

Новий мер Нью-Йорка склав присягу на Корані вперше в історії міста

Окупаційна прокуратура Криму провела «святковий візит» до школи-інтернату
Судитимуть трьох колишніх кримських прокурорів за державну зраду

Спротив у Криму не зламати: окупанти посилюють репресії