Ціна війни: як конфлікт Ізраїлю та ХАМАС перетворився на страшну кризу

Більше 46 тисяч людей загинуло, серед них - понад 11 тисяч дітей, через одну з найкривавіших воєн в сучасній історії Близького Сходу: протистоянні між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС.
Бойові дії, які почалися 7 жовтня 2023 року, залишили по собі масове знищення міст та сіл в Секторі Газа.
Згідно з даними ООН, понад 10 тисяч палестинців загинуло під завалами зруйнованих домівок. Майже всі будинки жителів Сектору Газа (близько 80%) та половина адміністративних будівель були зруйновані або пошкоджені.
Палестинці зіштовхнулися з катастрофічною нестачею продовольчих товарів — нині 20% всього населення перебуває на межі голоду та виснаження.
За даними Агенства ООН, для допомоги палестинським біженцям і організації робіт на Близькому Сході, 70% населення Гази пили солону або забруднену воду.
Саме через це у регіоні, особливо у густонаселених районах, швидко поширювалися інфекційні захворювання.
Палестина стала найсмертоноснішим місцем у світі для дітей: з 11 тисяч 300 дітей, що загинули, близько 30% були малюки віком до п'яти років. Газа, за даними міжнародної організації Save the Children, має найвищий рівень дитячого недоїдання у світі.
Війна зробила майже усе населення Сектору Газа вимушеними переселенцями. Близько 2 млн. 300 тисяч осіб залишили свої домівки.
Через дії Ізраїлю Південна- Африканська Республіка подала позов до Міжнародного суду ООН, звинувативши Тель-Авів у вчиненні геноциду.
Суд врешті ухвалив рішення, яким зобов'язав Ізраїль припинити військову кампанію, а у грудні 2024 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху та колишнього міністра оборони Йова Галанта.
15 січня Ізраїль та ХАМАС домовилися зупинити вогонь. Обидві сторони взяли на себе певні зобов'язання: з боку палестинського угрупування - звільнити ізраїльських заручників, а з боку Ізраїлю - палестинських в'язнів. А також вивести війська з Гази.
Перша фаза припинення вогню розрахована на шість місяців та дає надію, що в регіоні поступово запанує стабільний мир. Проте наслідки цієї війни будуть відчуватися ще багато років і навіть десятиліть.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Політбранець Андрій Коломієць повернувся в Україну після 10 років незаконного ув’язнення в рф

«Принципове питання»: політв'язень Богдан Зіза відмовився від роботи у російській в'язниці, щоб не платити податки рф

Окупанти затримали кримських татар, які приїхали в Крим навідати родичів – Чубаров

«Усе, що буде тиснути й зупиняти Росію, маємо втілювати якнайшвидше», - Зеленський

В Україні стартує документальний проєкт про кримськотатарську культуру — «Живий спадок Криму. Традиції»

У київській книгарні «Сенс» презентували книгу кримськотатарського журналіста та політв’язня Османа Аріфмеметова

Джелял подарував президенту Ердогану «Щит дружби», створений керамістом Скибіним

Цієї ночі Росія застосувала 18 ракет і близько 400 ударних дронів - Зеленський