Асіф Алієв

«Грамотно та за правилами сучасної війни», - капітан 1-го рангу про знищення в Криму підводного човна рф

mainnews-id
Втрата судна «Ростов-на-Дону» має більше значення, ніж потоплення крейсера "Москва".

Знищення російського підводного човна «Ростов-на-Дону» в окупованому Криму - це свідчення поступової деокупації півострова, яку українські військові роблять грамотно і відповідно до правил сучасної війни.

Так QIRIM.News прокоментував удари Сил Оборони України по підводному човну в Криму, які відбулися 2 серпня, військово-морський експерт, оглядач Defence Express, капітан 1-го рангу у відставці Володимир Заблоцький.

Він пояснив, що українські військові знищують ППО ворога, його авіацію, логістику, склади, військові об'єкти й таким чином полегшують визволення Криму військовим шляхом. 

"Так відкривається шлях для роботи нашої авіації, наших ракет. Сучасна війна - це війна логістики. Ми робили блокаду і противник виводить сили з Криму сам. Ми змусили це його зробити. Ми перекрили Севастополь, заблокували його з моря в тому числі мінами, безекіпажними катерами, ракетами, авіацією", - зауважив експерт.

За словами Заблоцького, втрата підводного човна «Ростов-на-Дону» має більше значення, ніж потоплення крейсера "Москва".

Експерт нагадав, що якщо не враховувати захоплення острова Зміїний, то жодного пострілу цей крейсер у бік України не зробив. Його потоплення мало переважно пропагандистський успіх.

"Жодної бойової цінності він не мав. Він був старий, готувався до модернізації. В той час як підводний човен "Ростов-на-Дону" - це носій крилатих ракет "Калібр". На борту цього судна розміщуються чотири пускові ракети. Таких підводних човнів було шість, два з них вивели з Криму. Тож з чотирьох тепер лишилося три", - наголосив капітан 1-го рангу ВМС України.

Підводний човен Б-237 "Ростов-на-Дону" (за класифікацією НАТО — клас Kilo) був введений в експлуатацію 26 грудня 2014 року. Його вартість оцінюється у 300 мільйонів доларів.

13 вересня 2023 року внаслідок української ракетної атаки судно зазнало суттєвих ушкоджень. Потім окупанти здійснювали його ремонт та проводили випробування в акваторії Севастопольської гавані. 

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин