Микола Шевчук

Колаборант Стороженко керує обстрілами місць, де він народився, — ЗМІ

mainnews-id
Колаборант родом з Харківщини

Обстріли прикордонних регіонів Сумщини здійснюють, зокрема, підрозділи 6-ї загальновійськової армії росії. Її очолює колаборант Сергій Стороженко, який перейшов на бік росіян у 2014 році.

Цю інформацію видання LIGA.net підтвердив представник української розвідки.

Також речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин зазначив, що підрозділи 6-ї армії беруть також участь і в наступальних діях у Харківській області у складі угруповання військ "сєвєр". Зокрема, йдеться про 68-му та 69-ту мотострілецькі дивізії, 25-ту окрему мотострілецьку бригаду та 30-ту інженерно-саперну частину. При цьому, атаки цих частин в якості командувача погоджує Стороженко.

Нагадаємо, у 2014 році Сергій Стороженко командував 36-ю окремою бригадою берегової оборони, яка базувалась у Перевальному (Крим).

Коли у березні 2014 року російські війська окупували півострів та увійшли у Перевальне, Стороженко не виконав прямого наказу керівництва держави захищати військову частину та здав найчисельніше з’єднання Криму окупантам. Комбриг наказав військовослужбовцям скласти зброю. Натомість особовому складу видали щити та палиці. Вірних присязі військових вивели на материкову частину України.

Сам Стороженко перейшов на службу до росіян. Станом на 2016 рік, за даними ЗМІ, був командиром 126-ї окремої бригади берегової оборони чорноморського флоту росії. Після чого його призначили заступником командувача тихоокеанського флоту окупантів з сухопутних та берегових військ. На момент початку повномасштабного вторгнення був першим заступником командувача 35-ї загальновійськової армії. Має звання генерал-майора.

При цьому, сам Стороженко родом з Харківщини. За даними соцмереж, члени його родини мешкають у Сумах та у прикордонних районах Харківської області.

Фото: Сергій Стороженко

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Російська влада буде економити на окупованому Криму

news-pic

Переміг та спалив Москву. Як кримський хан Девлет Ґерай розгромив московитів

news-pic

Дефіцит інсуліну та антибіотиків. В окупованому Криму не вистачає ліків для пільговиків

news-pic

Російські силовики прийшли до будинку дружини глави уряду незалежного Татарстану у вигнанні Кашапова

news-pic

Справу проти Бекіра Мамутова можуть перекваліфікувати на кримінальну

news-pic

Нацбанк присвятив пам’ятні монети кримськотатарському орнаменту Орьнек

news-pic

До Джанкоя прибула нова партія військової техніки та боєприпасів окупантів

news-pic

Духовне Управління Мусульман Криму оголошує про централізований забій великої рогатої худоби на Курбан-байрам