Комітет ООН визнав примусове нав’язування російського громадянства жителям Криму порушенням прав людини

Згідно з повідомленням Комітету ООН, примусове нав’язування російського громадянства жителям тимчасово окупованого Криму вважається дискримінацією за національною ознакою та порушує права людини.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Крім того, Комітет встановив, що рф незаконно переміщує громадян України з окупованого Кримського півострова на свою територію для відбування покарання, що теж є порушенням прав людини.
Комітет ООН визнав, що рф дійсно порушила права людини відповідно до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, учасницею якого вона є.
Зокрема:
• Затримання українських громадян є свавіллям, оскільки вони були засуджені за дії, вчинені до того, як рф поширила своє кримінальне законодавство на Крим.
• Переведення громадян України до рф для відбування там покарання було незаконним.
• Нав'язування російського громадянства також порушило права українських громадян і є дискримінацією за національною ознакою.
Раніше адвокат Сергій Заєць сказав в інтерв'ю QIRIM.News, що про рішення Комітету ООН з прав людини це світло в кінці тунелю для кримських політв'язнів.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Ув’язненому кримчанину Дмитру Штиблікову не надають необхідних ліків у колонії

ZMINA вимагає позбавити очільника окупаційного «мін’юсту» Криму статусу адвоката

Кримську татарку Февзіє Османову перевели до камери в чоловічому корпусі СІЗО

Рф запускає «Циркони» з окупованого Криму та приховує місця пусків, — ВМС ЗСУ

З окупованого Севастополя до москви вирушить пропагандистський «Театральний поїзд»

118 окрема механізована бригада потрапила до «Книги рекордів України»

Під час нічної атаки рф по Києву ледь не загинув посол Албанії

Олександр Усик переміг Ріко Верхувена