Асіф Алієв

У Киргизстані пропонують заборонити жінкам носити нікаб, а чоловікам — відрощувати довгі бороди

mainnews-id
Депутати пояснюють ініціативу прагненням забезпечити «громадську безпеку».

Парламент Киргизстану розробив законопроєкт, в якому прописано заборону для жінок носити нікаб, що закриває обличчя, а для чоловіків — відрощувати довгі густі бороди.

Депутати пояснюють ініціативу прагненням забезпечити «громадську безпеку».

Як повідомляє киргизька служба Радіо свободи, законопроєкт, що передбачає штрафи та громадські роботи для порушників, викликав запеклі дебати в країні.

У законопроєкті, винесеному на громадське обговорення 14 листопада, йдеться, що ці заходи необхідні для того, щоб можна було бачити обличчя людей та ідентифікувати їхні особи.

Законопроєкт передбачає для порушників штраф у розмірі 22 доларів США або 30 годин громадських робіт, за повторного порушення загрожує штраф у розмірі 44 доларів США або 40 годин громадських робіт. При цьому, не уточнюється, яка довжина бороди вважається допустимою з точки зору закону, що робить таке рішення суб'єктивним.

Якщо документ ухвалять, то його дія поширюватиметься на громадян Киргизстану, але не на туристів, дипломатів та інших іноземних громадян, які тимчасово проживають у країні. Від дотримання закону буде звільнено киргизстанців, які змушені закривати обличчя за медичними показаннями.

Ініціаторка законопроєкту, депутатка Шарапаткан Мажитова, зазначила, що заборона стосується виключно нікаба, який закриває обличчя, залишаючи лише невеликий отвір для очей.

Членкиня парламенту стверджує, що вона не проти ісламського хіджабу, який закриває голову та шию, при цьому залишаючи обличчя відкритим.

Сусідні з Киргизстаном країни, Таджикистан та Узбекистан, заборонили носити хіджаб у школах та офісах. У Казахстані дівчаток у хіджабах відмовляються пускати на заняття у школах.

Пропозиція про заборону нікабу викликала нові дебати серед громадськості, політиків та соціальних мереж.

Муфтій Киргизстану Замир Ракієв пояснив, що нікаб не обов'язковий в ісламі, релігія вимагає від жінок носіння хіджабу.

Жамал Фронтбек-Кизи, голова киргизької мусульманської жіночої організації «Мутакалім», попередила, що переконати жінок зняти нікаб буде складно. Натомість вона запропонувала уряду розпочати роз'яснювальну кампанію для жінок, аби вони збагнули причину і добровільно перестали носити цей елемент одягу.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись