Мін’юст: українців, які під примусом на ТОТ отримали російські паспорти, не каратимуть
Українці, які на тимчасово окупованих територіях отримали російський паспорт, не нестимуть за це відповідальності.
Про це заявили у Міністерстві юстиції України.
У відомстві зазначили що ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору — практика, яка часто застосовується російською окупаційною владою для впливу на поведінку людини. В такому разі людина змушена діяти не за власним бажанням, а під тиском обставин, через страх репресій або з причини встановлення протиправних обмежень.
«Одним з прикладів може слугувати примусова паспортизація на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України, що є одним з численних доказів порушення прав громадян. Особи, які вчинили суспільно небезпечне діяння з метою уникнення жорстокого поводження, не підлягатимуть відповідальності» - йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства.
Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку.
У Мін’юсті наголосили, що серед заходів, які вживаються агресором на підконтрольних йому територіях, насильна русифікація громадян, які мають український паспорт. Максимальних страждань росія завдає мирному населенню, адже наявність українського паспорта розцінюється як акт протесту. Так, за надскладних умов проживання в окупації, місцеві мешканці вимушені взяти російське громадянство.
Водночас у відомстві проінформували, що такі документи не мають жодної юридичної сили та не визнаються ніде, крім окупованих територій. Примусова паспортизація є незаконною та не визнається в Україні й у світі, оскільки суперечить принципам і нормам міжнародного права, є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
«Відповідальність за діяння, вчинені під примусом або внаслідок страху за своє життя, не може бути рівнозначною відповідальності за дії або бездіяльність тих, хто свідомо підтримує ворога», - заявили в Мін’юсті.
Читайте також:
- «Ще одна цеглинка задля їх звільнення», - правозахисниця про резолюцію ПАРЄ стосовно політв'язнів
- Стосовно коміка Антона Стенюка порушено кримінальне провадження
- «Українські політв'язні зазнають тортур з боку рф», — правозахисниця Нестеренко
- Міжнародні місії мають відвідувати судові засідання над політв'язнями на території росії, - брат політбранця Февзі Мамутов у Женеві
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинСтосовно коміка Антона Стенюка порушено кримінальне провадження
«Українські політв'язні зазнають тортур з боку рф», — правозахисниця Нестеренко
«Допоможіть його обміняти», - мати політв'язня Аппаза Куртамета звернулася до ООН
Трибунал повинен зобов'язати росію демонтувати Керченський міст, - Україна в Гаазі
Політв'язня Бекірова етапували у чуваську тюрму
Джелял зустрівся з президентом ПАРЄ: про що говорили
Незаконні призов і мобілізація кримчан: до яких методів вдаються окупанти та як не потрапити до лав армії рф
Син кримськотатарського політв'язня потрапив у ДТП