Нацбанк присвятив пам’ятні монети кримськотатарському орнаменту Орьнек
23 травня у Національному банку України відбулася презентація пам’ятних монет "Орьнек. Кримськотатарський орнамент".
Як передає пресслужба Нацбанку, нові пам’ятні монети присвячені традиційному орнаменту кримських татар, одного з корінних народів України.
У 2021 році Орьнек був офіційно включений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Презентував нові монети заступник Голови Національного банку Олексій Шабан разом із головою громадської організації "Алем" Есмою Аджієвою.
Крім того, участь у презентації також взяли т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, директор з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні** Андреас Хубер**.
Олексій Шабан зазначив, що монети стануть своєрідним талісманом, що пророкує визволення Криму з окупації та відновлення вільного життя кримськотатарського народу на його батьківщині – в українському Криму.
Голова громадської організації "Алєм" Есма Аджієва заявила, що культура кримських татар – це збережена до сьогодення жива спадщина, яку продовжують розвивати у контексті сучасної реальності.
«Ми наполегливо працюємо над переосмисленням підходу до розуміння спадщини нашого народу в загальноукраїнському культурному просторі. І це не лише про її зовнішні форми й естетику – костюми, страви, красиві речі чи обряди, це про то, що зміст та цінності важливіші за форму», – наголосила Аджієва.
Під час презентації т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зауважив про важливість закарбувати все те, що визначає кримськотатарську ідентичність.
«Саме тому сьогодні національний кримськотатарський орнамент Орьнек – під захистом ЮНЕСКО. Саме тому ми внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України традиційний танець кримських татар, практику та культурний контекст приготування традиційних страв, кавову традицію кримських татар. Маємо разом на державному рівні берегти наше культурне надбання, бо Крим – це Україна», — підкреслив він.
Пам’ятні монети "Орьнек. Кримськотатарський орнамент" номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла тиражем до 7 500 штук, номіналом 5 гривень – з нейзильберу тиражем до 75 000 штук (у сувенірному пакованні).
Монети поступово реалізовуватимуться в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку і банками-дистриб’юторами (їх перелік зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку) в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.
Детальнішу інформацію про початок реалізації можна буде дізнатися на вебсайті інтернет-магазину нумізматичної продукції Національного банку, офіційних сайтах банків-дистриб’юторів та/або безпосередньо у відділеннях банків-дистриб’юторів.
Читайте також:
- «Дуже холодно»,— незрячий політв'язень про етап російськими тюрмами
- Тяжкохворий політв'язень Амет Сулейманов вперше за півтора року зміг зателефонувати родині з російської в'язниці
- Що означає для України указ Трампа про призупинення допомоги США
- Зеленський відкинув можливість юридичної відмови від окупованих росією територій
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинТяжкохворий політв'язень Амет Сулейманов вперше за півтора року зміг зателефонувати родині з російської в'язниці
Мустафа Джемілєв висловив співчуття турецькому народу в звʼязку з трагедією на курорті Карталкая
«Ще один спосіб нагадати, що Крим — це Україна»: у Києві відкрилася фотовиставка, присвячена видатним кримчанам
Як загарбники русифікують кримськотатарських дітей
День Соборності: чи міг Крим долучитися до Акту Злуки і що цей день нині означає для кримських татар
Трамп: війна, Україна й Крим
«Сила у допомозі тим, хто потребує», - кримські татари започаткували благодійний спортивний проєкт для підтримки родин переселенців з Криму
Загарбники відмовилися визнавати необґрунтованою відправку бранця Смаїлова до ШІЗО