Наджіє Аметова

У Києві презентували освітній проєкт «Скарб»

mainnews-id
Він по-новому відкриває школярам історію України

5 травня у Києві у бібліотеці Ярослава Мудрого презентували освітній проєкт «Скарб», який змінює уявлення про вивчення історії в українських школах.

«Скарб» — це міждисциплінарний освітній проєкт з історії України, покликаний перетворити шкільний предмет на живий досвід, що повертає дітям зв’язок з культурою, емоціями та власною ідентичністю.

Проєкт створений для учнів, вчителів, батьків та всіх, хто вірить: освіта — це більше, ніж знання.

Перший урок «Скарбу» — це візуально насичене відео про ранніх слов’ян, яке поєднує історичну точність із сучасною формою подачі.

У центрі — побут, господарство, світогляд давніх людей. А практичне завдання — крафтовий воркшоп із прядіння — допомагає учням буквально “доторкнутися» до історії.

Проєкт відповідає вимогам Нової української школи (НУШ) і доступний безкоштовно на платформі skarb.education. Освітні матеріали розробляли спільно історики, вчителі-практики, методисти, митці, аніматори та дизайнери костюмів.

«Я мріяла, щоб діти перестали сприймати історію як набір дат, щоб у них з’явилося відчуття гордості та зв’язку з власною культурою», — говорить ініціаторка «Скарбу» Христина Храновська, засновниця одноіменної фундації та авторка проєкту «Щоденники війни».

Над першим уроком працювали вчителька історії та блогерка Марія Воротило, історик Валерій Хмельницький, фольклористка Наталка Лещенко, художниця костюму Антоніна Белінська, креативна продюсерка Ольга Навроцька, режисер та ілюстратор Олександр Корєшков, а також команда аніматорів.

Особливу роль у проєкті відіграє музика. Саундтрек до відео створили Настя Воган та Олег «Фагот» Михайлюта, надавши уроку сучасного звучання з глибокими емоційними відтінками.

«Скарб» — не просто альтернатива підручнику. Кожен елемент уроку супроводжують методичні рекомендації, які чітко відповідають навчальним програмам.

Ми співвідносили всі матеріали з модельними програмами, щоби зробити контент не лише емоційно сильним, а й педагогічно точним», — пояснює методистка Антоніна Макаревич.

Наразі проєкт відкритий до тестування. Команда збирає зворотний зв’язок і вже працює над наступними темами. У планах — повноцінна серія уроків для 7–9 класів, адаптована до різних форматів навчання: онлайн, офлайн та в укриттях.

«Сьогодні, як ніколи, важливо формувати національну ідентичність через освіту.

«Скарб» показує, як це можна робити глибоко, сучасно і з любов’ю», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час презентації.

Фото: Владислав Томічек

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин