Окупанти залишили в СІЗО активістів Мемета Люманова та Рустема Османова

Так званий Верховний суд Криму залишив без змін рішення «Київського районного суду» Сімферополя про продовження арешту в СІЗО активістам Мемету Люманову та Рустему Османову до 4 листопада 2024 року.
Про це повідомили адвокати Олександр Стасюк та Еміль Курбедінов, цитує «Кримська солідарність».
«Судове засідання» проходило у закритому режимі, самі політв'язні брали участь у слуханні з відеоконференцзв'язку з СІЗО Сімферополя.
Рішення так званого Верховного суду захист вважає необґрунтованим, оскільки, на думку адвокатів, воно спиралося на припущення слідчого.
«Слідчий у своєму клопотанні оперував лише припущеннями, що хлопці можуть втекти, можуть вплинути на слідство, якимось чином загрожувати свідкам і знищити докази. Ці свої припущення та побоювання він нічим не підтверджує та не підтверджував. Все пройшло, як кажуть, стандартно. «Суд» не побачив жодних порушень і залишив ухвалу «Київського районного суду» в силі», - прокоментував захисник Еміль Курбедінов.
Нагадаємо, вранці 5 березня у Бахчисарайському та Джанкойському районах Криму силовики провели обшук у 10 кримських татар. Того ж дня «суд» обрав запобіжний захід чотирьом з них — кримськотатарським активістам Мемету Люманову, Азізу Азізову, Рустему Османову та Мустафі Абдураманову. Їх відправили до СІЗО №2 до 4 травня 2024 року.
Згодом «суд» відправив до СІЗО затриманих жителів Джанкоя та Джанкойського району — Енвера Халіллаєва, Нарімана Аметова, Алі Мамутова, імама мечеті села Лобанове Вахіда Мустафаєва та активіста Арсена Кашку. Колишнього імама Ремзі Куртнезирова через численні хвороби відправили під домашній арешт. Всіх заарештованих звинувачують в участі у забороненій на території рф ісламській партії Хізб ут-Тахрір, яка на території України та більшості країн світу діє без обмежень на рівні національних законодавств.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинСтрачений за любов до народу: історія видатного кримськотатарського діяча Усеїна Боданінського

До дружини політв'язня Вадима Сірука приходила окупаційна поліція: розпитувала, чи знає про підпал могили кореспондента «ізвєстій»

Понад 200 нових символів спротиву за два дні розмістила «Жовта стрічка» в окупованому Криму

Наслідки обшуку в родині журналістки Халілової: її батька госпіталізували

Окупанти провели обшуки у домівках кримських татар в селі Земляничне

В рф не хочуть забезпечити навіть часткового припинення вогню, - Зеленський відреагував на нічні обстріли України

Окупанти вночі запустили 74 дрони: частина з Криму
Забуте татарське кладовище Києва: занепад та байдужість