Асіф Алієв

Капітану судна, який вивозив з Криму вкрадений з «Азовсталі» метал та українське зерно, повідомили про підозру

mainnews-id
Зловмисник перебуває на території росії.

СБУ повідомила про підозру капітану судна, який вивозив з Криму вкрадений з «Азовсталі» метал та українське зерно.

За матеріалами Служби безпеки, підозру отримав Євгеній Должніков — капітан судна «ALFA M», яким росія вивозить з анексованого Криму метал та зерно, награбовані на тимчасово окупованих територіях України.

Як повідомляє пресслужба СБУ, 12 червня 2023 року Должніков вивіз з окупованого Севастополя 6,5 тисяч тонн контрабандного металу. За оперативною інформацією, чавун був виготовлений на металургійному комбінаті «Азовсталь», який армія рф розбомбила у травні 2022 року.

Щоб приховати сліди злочину, капітан намагався «прикрити» назву свого корабля під час стоянки у севастопольському порту. А також періодично вимикав трекер та вносив до нього фіктивні відомості стосовно курсу корабля.

дожніков.jpg

Протягом 2023 року фігурант здійснив ще принаймні 4 незаконні рейси, під час яких вивіз 40 тисяч тонн краденого українського зерна з анексованого півострова до російського порту Кавказ.

Должніков усвідомлював злочинність своїх дій, саме тому намагався «замести сліди», приховуючи маршрути та місця стоянки корабля. На підставі зібраних доказів слідчі Служби повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

Оскільки зловмисник перебуває на території росії, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Розслідування проводили співробітники СБУ в АР Крим за процесуального керівництва Прокуратури в АР Крим та місті Севастополі.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин