Асіф Алієв

Правозахисниця рекомендує жителям Криму не користуватись соцмережею "В Контакті"

mainnews-id
Зміст листування може інтерпретуватися силовими структурами по-різному

Кримськотатарська правозахисниця Лутфіє Зудієва наполегливо рекомендує всім жителям Криму не користуватися соціальними мережами, які контролюються російськими спецслужбами.

Про це вона заявила QIRIM.News, коментуючи питання порушення кримінальної справи проти кримської татарки Еміне Зекеряєвої, яку через листування в соцмережі звинуватили за статтею 205.6 КК РФ («Неповідомлення про злочин»).

Зудієва зазначила, що зміст листування може інтерпретуватися силовими структурами по-різному.

«Люди не повинні позбавляти себе права висловлювати свою думку, але при цьому, мають розуміти, що листування ретельно контролюється. У ньому не мають бути дії чи заклики, які можуть бути інтерпретовані силовиками у своєму ключі", - сказала вона.

Зудієва нагадала, що найчастіше кримінальні чи адміністративні справи порушуються через листування у соціальній мережі "ВКонтакте". За її словами, ця мережа повністю контролюється російськими спецслужбами та іншими правоохоронними органами.

"Вони (силовики - прим.авт) можуть запитувати абсолютно всі відомості про власника акаунту, починаючи від IP-адреси, закінчуючи всіма листуваннями", - сказав правозахисниця.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись