Микола Шевчук

Росія повинна припинити своє існування в тому вигляді, в якому вона є зараз, - Умеров

mainnews-id
Політик подякував усім, хто робить свій внесок у перемогу України над рф

Російська федерація повинна припинити своє існування в тому вигляді, в якому вона є зараз.

Про це заявив Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров на засіданні Європарламенту, присвяченого антирадянським дисидентам, повідомляє кореспондент Qirim.news.

«Хочу подякувати всім, хто мав відношення до організації та проведення сьогоднішніх заходів як у Варшаві, так і в Брюсселі. Дякую за увагу до проблеми кримськотатарського народу, проблеми України, дякую за участь у боротьбі, за внесок у перемогу України над російською федерацією. Російська федерація повинна припинити своє існування в тому вигляді, в якому вона є зараз. Я сподіваюсь, що так і буде», - сказав політик.

Окремо він вказав на важливість створення в Криму кримськотатарської національної автономії.

«Одним з основних питань Верховної Ради України є прийняття закону про статут кримськотатарського народу і внесення змін до Конституції України для того, аби Крим проголосити кримськотатарською національною територіальною автономією. Це основне питання, над яким треба буде працювати. Причому, варто це зробити, не чекаючи деокупації півострова. Це стане додатковим аргументом у питанні звільнення Криму. В України буде привід говорити не лише про те, що ми відновлюємо територіальну цілісність держави, але й про права корінного народу. Право на самовизначення у кримських татар досі лишається нереалізованим і це завдання Верховної Ради України», - сказав політик.

Раніше Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв висловив подяку Європарламенту та ПАРЄ за численні резолюції, які засуджують окупацію Криму.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись