Микола Шевчук

Російський слід: чому в аеропорту Молдови затримали помічника Мустафи Джемілєва

mainnews-id
Окупанти оголосили Ерола Велієва у розшук у 2018 році

В аеропорту столиці Молдови Кишинева затримали активіста кримськотатарського національного руху, помічника народного депутата України та лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєв Ерола Велієва. Пізніше його відпустили.

Про це Велієв повідомив в коментарі QIRIM.News.

За його словами, після прибуття в аеропорт він підійшов до пункту проходження прикордонного контролю та надав свій паспорт для перевірки. Відсканувавши сторінку його паспорту, працівник прикордонної служби Молдови запитав, чи є у нього ще якийсь документ, який посвідчує особу. Велієв надав водійське посвідчення. Після чого працівники прикордонної служби Молдови відвели його в інше приміщення, де він очікував три години. На всі запитання Велієва про причини затримання, працівники відповідали, що їм треба погодження з вищим керівництвом їхньої служби.

«Через три години до мене прийшов працівник антитерористичного управління. Мене перевели в інше приміщення і там відбувався допит. Коли я поцікавився з яких причин мене затримано, працівник сказав, що я перебуває у базі терористичного розшуку. Я уточнив в якій саме базі, він її назвав «національною», але виявилося, що це база рф. На моє питання, яке відношення має Молдова до бази рф, він сказав, що вони мають реагувати», - зазначив Велієв.

За його словами, працівник поцікавився, чи знає Ерол Велієв про те, що перебуває у розшуку.

«Я сказав так. У 2018 році по сфабрикованій справі проти мене було відкрито кримінальне провадження з боку рф, де мене звинувачували в участі в екстремістсько-терористичній організації, де я нібито був керівником», - зазначив активіст і повідомив, що він не був в Криму 1,5 роки до того, як окупанти відкрили це провадження.

Також Велієв детально повідомив цьому працівнику ситуацію в Криму і переслідування кримських татар з боку окупантів.

Окремо Велієв у розмові з працівником зупинився на роботі фсб, навівши приклад справи заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

«Якщо окупанти звинувачують мене у діяльності в Криму, коли я взагалі не перебував на півострові, то фабрикуючи справу проти Джелялу вони врахували всі його виїзди, коли Джелял виїжджав з окупованого Криму на материкову частину України, брав участь у «Кримській платформі» та інших міжнародних заходах. Потім вони сформували таку структуровану систему, аби під кожен його виїзд підігнати сфабриковане звинувачення», - зазначив Велієв.

Активіст підкреслив, що вибудовуючи свій захист проти окупантів він вказав, на суперечності в їхніх обвинуваченнях, тоді як у справі Джеляла співробітники фсб врахували свої помилки.

«Після цього той хто допитував, відзвітував керівництву, вказав, що це політична справа і вони не мають права мене затримувати, побажав гарної дороги, вибачився», - зазначив Велієв.

За словами активіста, працівник показав йому дві бази. У Міжнародній базі Інтерполу даних про нього не було.

«А в іншій – так званій національній, але це база рф, я побачив своє прізвище, ім’я по батькові, фотографію. Я там проходжу як терорист-смертник», - відзначив Велієв і додав, що Україні треба працювати з Молдовою для вирішення цього питання, оскільки окрім себе у базі він побачив зокрема імена Мустафи Джемілєва та Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Окремо Велієв висловив подяку співробітникам Міністерства закордонних справ України (МЗС), посольства України в Молдові, голові Державної прикордонної служби України та Рефату Чубарову і всім, хто долучався до вирішення цієї справи.

Фото ATR: Ерол Велієв

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Російська влада буде економити на окупованому Криму

news-pic

Переміг та спалив Москву. Як кримський хан Девлет Ґерай розгромив московитів

news-pic

Дефіцит інсуліну та антибіотиків. В окупованому Криму не вистачає ліків для пільговиків

news-pic

Російські силовики прийшли до будинку дружини глави уряду незалежного Татарстану у вигнанні Кашапова

news-pic

Справу проти Бекіра Мамутова можуть перекваліфікувати на кримінальну

news-pic

Нацбанк присвятив пам’ятні монети кримськотатарському орнаменту Орьнек

news-pic

До Джанкоя прибула нова партія військової техніки та боєприпасів окупантів

news-pic

Духовне Управління Мусульман Криму оголошує про централізований забій великої рогатої худоби на Курбан-байрам