Ліна Тимошина

Східну Європу в Експертному механізмі ООН з прав корінних народів досі представляє росія, - Барієв

mainnews-id
Представникам корінних народів від України не надають слово

Соціокультурний регіон Східної Європи в Експертному механізмі ООН з прав корінних народів досі представляє росія. Представники корінних народів від України беруть участь у сесіях лише як учасники й не можуть проводити сесії. Водночас росіяни не завжди надають слово представникам від України.

Про це у коментарі QIRIM.News розповів голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу Ескендер Барієв, який перебуває у Женеві (Швейцарія), де бере участь у 17-й сесії Експертного Механізму ООН з прав корінних народів (ЕМРІП).

«Що стосується ЕМРІП, він складається з 7 експертів, кожен із них представляє регіон. Тобто, ми з росією разом знаходимося в одному регіоні, це Східна Європа. І, на жаль, досі, від України експертів там не було», - сказав Барієв.

Він зазначив, що зараз регіон Східна Європа в Експертному механізмі ООН з прав корінних народів представляє росіянка Антоніна Горбунова. Її каденція завершується цього року. Весь час існування ЕМРІП цей регіон представляли росіяни.

«Були намагання, подавалися експерти, які намагалися стати членами Експертного механізму з прав корінних народів, але там треба було, щоби було лобі з боку самої України», - зауважив правозахисник.

Горбунова має мандат і може бути експертом три роки. Потім знову відбувається обрання нового експерта.

«Ми будемо намагатися і звертати увагу ЗМС України, щоб активно попрацювали, щоб експертом був представник України», - додав Барієв.

Адже представникам від України навіть не завжди вдається отримати слово для виступу на сесії Експертного Механізму.

«Був випадок, коли вона просто не надала мені слово. Дійсно, я ж постійно говорю про війну, про агресію російської федерації. І вона як модератор може надати або не надати слово. Питання не в тому, що просто не надала, а в тому, що непропорційно вони розподіляють. Тобто, представник кожного соціокультурного регіону має виступити. З нашого регіону, Східної Європи, вона надавала право більше виступати людям з російської федерації. Це дуже важливі моменти, над якими треба працювати, політичні моменти», - пояснив Барієв.

Барієв Женева ООН.jpg Фото: Facebook/Eskender Bariiev

Крім того, зауважив він, під час сесії росіяни ходили скаржитися охороні на звук повітряної тривоги, який пролунав у його телефоні.

За словами Барієва, треба активно працювати над тим, щоб на виборах до ЕМРІП, які відбудуться наприкінці цього року, був обраний представник від України.

Для того, щоб можна було більше почути про корінні народи України, про Україну, треба мати відповідні важелі.

«Цього року основою є дослідження та рекомендації, які стосуються Конституції, закону, законодавчих норм, судових рішень, за допомогою яких держава вживає заходів для досягнення цілей в Декларації в ООН про права корінних народів. І тут питання якраз про те, що інформацію про корінні народи надає якраз цей експерт. І в цьому дослідженні важливо, щоб була інформація. Слава богу, ми змогли зробити так, що в дослідженні є інформація по Україну, про Крим, кримських татар, про те, що кримські татари не можуть реалізувати своє право на самовизначення у вигляді національно-територіальної автономії для того, щоб були внесені зміни у Конституцію України - через повномасштабну збройну агресію росії проти України», - сказав Барієв.

Говорячи про необхідність виключити росіян зі структур ООН, правозахисник наголосив, що рішення приймає бюро ЕКОСОР. (ЕКОСОР - це один зі статутних органів ООН, який відповідає за координацію економічної та соціальної політики ООН – ред).

«Тут якраз уже важливо, щоб українські дипломати працювали з іншими країнами, які є в нашому регіоні – Східноєвропейському регіоні, це перше. Друге, важливо, щоб працювали з іншими країнами, які представляють інші соціокультурні регіони, але мають право голосу. А, по-третє, нам треба, щоб ми мали підтримку з боку корінних народів. Але головне – приймає остаточне рішення бюро, і нам треба над цим працювати», - пояснив Барієв.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин