Ліна Тимошина

«Сила у допомозі тим, хто потребує», - кримські татари започаткували благодійний спортивний проєкт для підтримки родин переселенців з Криму

mainnews-id

«Спорт — це сила, яка змінює життя. Сильні допомагають тим, хто цього потребує!». Такими словами голова ГО «Кримські татари Одещини», депутат Одеської обласної ради Февзі Мамутов анонсував спільний проєкт кримських татар, який допомагає родинам переселенців з Криму.

У розмові з QIRIM.News Февзі Мамутов розповів, що тренери Федерації спортивної боротьби АР Крим проводитимуть майстер-класи для усіх охочих, а зібрані кошти передаватимуть кримським родинам, які переїхали з окупованого півострова на материкову частину України та потребують підтримки. До ініціативи долучилася й об'єднана ініціатива «Кримський фронт», яка передаватиме також родинам необхідну побутову техніку. Таким чином, каже, вирішили об'єднати організації, які пов'язані з Кримом і залучені до соціальних проєктів.

Февзі Мамутов.jpg Фото: Facebook/Февзі Мамутов

«Тренери проводять майстер-класи, на них люди донатять гроші, ми обираємо родину. «Кримський фронт» зі свого боку надає побутову техніку, якої не вистачає для родини, вимушено переміщеної з Криму. А спортсмени долучаються до цього проєкту, поширюючи його у своїх соціальних мережах», - зазначає Февзі Мамутов.

За його словами, важливо, що спортсмени привертають увагу своєї аудиторії, яка не завжди дотична до тематики Криму.

«Молодь долучається до таких соціальних проєктів, де вони будуть розуміти, що якщо вони є спортсмени, вони є силою, а сила якраз у допомозі тим, хто потребує», - пояснює очільник ГО «Кримські татари Одещини».

За словами Февзі Мамутова, від появи ідеї проєкту до його реалізації пройшло всього 9 днів. Перший благодійний майстер-клас з джиу-джитсу відбувся 19 січня у Києві. Заняття для дітей провів тренер і амбасадор «Кримського фронту» Алі Чарінський. Для таких занять не важлива вікова категорія, головне - бажання дізнатися щось нове.

майсткр-клас.jpg Фото: QIRIM.Media

«Ми написали як мету 25 тисяч, я давав голову на відсіч, що не буде більше 15. В результаті ми зібрали 22 тисячі гривень. Захід пройшов набагато масштабніше, ніж я очікував», - зізнається Февзі Мамутов.

Сам тренер Алі Чарінський у коментарі QIRIM.News зазначив, що ініціатива з'явилася, коли одного разу в розмові з Февзі Мамутовим він запитав його про існуючі проблеми. Той сказав, що є одна родина, яка з труднощами перебралася з окупованого Криму до Одеси.

Мамутов і Чарінський.jpg Фото: Facebook/Февзі Мамутов

«І я згадав, як сам у період війни опинився у скрутному становищі, як спортивна спільнота українців підтримала мене. Надали безоплатно залу для роботи, житло, певний стартовий капітал, завдяки якому я зумів годувати родину, поки не стану на ноги. Тому з'явилася ініціатива у нашому ком'юніті джиу-джитсу - звернутися до спортсменів, а натомість я проведу майстер-клас (у мене чорний пояс з джиу-джитсу, чорний пояс з дзюдо), мої знання допоможуть зібрати гроші для цієї родини», - ділиться Алі Чарінський.

Розповідає, що подібні благодійні майстер-класи вирішили проводити принаймні раз на місяць або й частіше, в залежності від кількості звернень охочих відвідати заняття.

«Я проводитиму майстер-клас, а зібрані гроші ми будемо перераховувати родинам. Я запланував самостійно провести 12 майстер-класів цього року», - каже тренер.

Як зазначає голова ГО «Кримські татари Одещини» Февзі Мамутов, кожен місяць майстер-клас буде проводитися в різних містах України. На його думку, такий проєкт нині важливий, адже дає можливість підтримати родини кримчан, які тривалий час жили в окупації. І тепер на новому місці залишилися майже без нічого.

«Люди, які приїжджають сюди, якщо вони дійсно потребують якоїсь допомоги, вони розуміють, що вони не одні тут, на материковій частині. І перша підтримка навіть у моральному плані може дати поштовх до активного життя. Те, що ми долучаємо до цього молодих спортсменів – це, можливо, дає змогу їм бути соціально відповідальними, розуміти, що якщо вони є амбасадорами здорового способу життя, амбасадорами сили, то вони ще зобов'язані підтримувати тих, хто цього потребує», - акцентує Февзі Мамутов.

Представник об'єднаної ініціативи «Кримський фронт», яка долучилася до благодійного проєкту, Фелікс Караєв у коментарі QIRIM.News зазначив, що місія – об’єднати якомога більше людей, незалежно від їхнього віросповідання, національності чи соціального статусу.

«Ми прагнемо показати, що спільні зусилля – це найефективніший спосіб допомоги. Адже разом ми здатні підтримати кожного, хто цього потребує, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, які опинилися у важких життєвих обставинах через війну, забезпечуючи максимальну ефективність і теплоту в нашій діяльності. Ми передали побутову техніку для того, щоб ВПО мали комфортні та безпечні умови для життя», - зазначив Фелікс Караєв.

Караєв.jpg Фото: Кримський фронт

Він також додав, що ініціатори проєкту прагнуть стати прикладом для інших громадських організацій та фундацій, демонструючи, що в єдності – сила.

«Спільна робота дозволяє досягати значно більших результатів, ніж індивідуальні зусилля. Тільки обʼєднавшись заради спільної мети, ми зможемо разом допомагати якісніше, швидше й ефективніше», - наголосив Фелікс Караєв.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин