Стало відомо, де перебуває політв’язень Сергій Лихоманов

Кримський політв’язень Сергій Лихоманов, місце перебування якого не було відоме протягом тривалого часу, знайшовся в СІЗО №2 Сімферополя.
Про це повідомила представниця Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Зарема Барієва.
Сергія Лихоманова двічі незаконно увʼязнив російський суд: спершу до 5 років колонії суворого режиму, а згодом — ще до 15 років позбавлення волі. За час ув’язнення його неодноразово етапували між Кримом, Ростовом, Таганрогом та знову до Криму.
На початку березня бранця етапували з СІЗО №2 Таганрога до Сімферопольського СІЗО №2. За словами Барієвої, перевезення політв’язнів через територію рф та окуповані території України є однією з форм фізичного та морального тиску.
Нагадаємо, 15 травня 2024 року окупаційний Гагарінський районний суд Севастополя визнав Сергія Лихоманова винним за статтею «незаконне придбання і зберігання вибухових речовин» і незаконно засудив його до 5 років колонії суворого режиму зі штрафом у 50 тисяч рублів. Згодом проти чоловіка відкрили ще одну кримінальну справу за статтями «державна зрада» і «терористичний акт». 8 жовтня 2025 року його вдруге незаконно засудили — цього разу до 15 років колонії та штрафу у 50 тисяч рублів.
Сергій Лихоманов має серйозні хронічні захворювання: проктосигмоїдит, дивертикуліт сигмоподібної кишки, остеохондроз попереково-крижового відділу хребта з грижами дисків, деформуючий спондилоартроз, велику кісту нирки та новоутворення в ділянці ліктя. Він сильно схуд, потребує спеціального харчування та медичних препаратів, яких у СІЗО не надають.
Читайте також:
- Ув’язненому кримчанину Дмитру Штиблікову не надають необхідних ліків у колонії
- Кримську татарку Февзіє Османову перевели до камери в чоловічому корпусі СІЗО
- Рф застосовує проти українських полонених майже 700 видів тортур, — Лубінець
- «У Криму всі знають, що ці люди не терористи». П’ятеро кримських татар отримали терміни від 14 до 20 років колонії
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Ув’язненому кримчанину Дмитру Штиблікову не надають необхідних ліків у колонії

ZMINA вимагає позбавити очільника окупаційного «мін’юсту» Криму статусу адвоката

Кримську татарку Февзіє Османову перевели до камери в чоловічому корпусі СІЗО

Рф запускає «Циркони» з окупованого Криму та приховує місця пусків, — ВМС ЗСУ

З окупованого Севастополя до москви вирушить пропагандистський «Театральний поїзд»

118 окрема механізована бригада потрапила до «Книги рекордів України»

Під час нічної атаки рф по Києву ледь не загинув посол Албанії

Олександр Усик переміг Ріко Верхувена