Асіф Алієв

Минає рік з моменту затвердження стратегії когнітивної деокупації

mainnews-id
У Києві презентували результати діяльності Ради з когнітивної деокупації Криму

У Києві відбулася презентація результатів діяльності Ради з когнітивної деокупації Криму, організована Представництвом Президента України в АРК та Фондом «Партнерство за сильну Україну».

Про це повідомляють Крим.Реалії.

Як заявила Постійна Представниця Президента України в АРК Таміла Ташева, за рік роботи досягнуто значних результатів.

"Якщо ще рік тому термін "когнітивна деокупація" був маловідомий і майже не використовувався, то сьогодні цей підхід дедалі більше поширений.

Ми розробили низку документів, в яких закладено ключові аспекти когнітивної деокупації.

Крім того, експертне середовище відчуває реальний запит на масштабування досвіду Криму на інші окуповані території України», – наголосила вона.

Ташева розповіла про результати роботи Ради – зокрема, про конкретні ініціативи, які розробляються членами Ради, роботу зі збереження національної ідентичності народів України, мовної політики, збереження культурної спадщини та розвитку міжнаціонального діалогу.

Під час презентації учасники також говорили про необхідність затвердження стратегії когнітивної деокупації на рівні уряду, розробку нових законно-правових актів з деокупації та реінтеграції Криму.

Стратегія когнітивної деокупації Криму та план заходів з її реалізації у 2024-2027 роках розробляються з 2022 року. Основа документа базується на інтерв'ю, проведених анонімно з 22 українськими та кримськотатарськими експертами в різних професійних сферах.

На базі Представництва Президента України в АРК діє Рада з когнітивної деокупації Криму, до складу якої входять представники державного та громадського сектору, правозахисники, експерти, науковці, медійники.

Фото Представництва Президента України в АРК Крим

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин