«Суддя»-колаборант з Криму, який переслідував українських активістів, отримав 13 років позбавлення волі

Подільський районний суд Києва заочно засудив колишнього суддю Київського районного суду Сімферополя за державну зраду до 13 років позбавлення волі. Після початку окупації Криму росією він порушив присягу та на посаді «судді» у незаконно створених окупантами судових органах переслідував громадян України з політичних мотивів.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР).
За даними видання, йдеться про Віктора Можелянського.
60-річний Можелянський Віктор Анатолійович 15 грудня 2005 року постановою Верховної Ради України був обраний безтерміново суддею Київського районного суду Сімферополя.
Після початку окупації Можелянський залишився працювати у незаконно створеному росіянами «київському районному суді Сімферополя», а з березня 2019 і досі є «заступником голови центрального районного суду Сімферополя».
У 2018 році Можелянський відправив до СІЗО українського військового моряка Богдана Небилицю. У лютому 2017 року Можелянський визнав винним Марлена Мустафаєва в адмінпорушенні, передбаченому ст.20.3 КоАП рф «демонстрація символіки екстремістської організації» за розміщення публікації в інтернеті, де була наявна символіка Хізб ут-Тахрір. «Суддя» призначив Мустафаєву адміністративний арешт терміном на 11 діб.
17 листопада 2016 року Можелянський на закритому засіданні ухвалив рішення про призначення Олексію Стогнію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою 2 місяці.
Крім цього, суддя-зрадник у 2015 році в Криму на чотири роки та два місяці тюремного ув’язнення засудив кримського євромайданівця Олександра Костенка. Також він виносив вироки за ухилення кримчан від призову в окупаційну армію, брав під варту Ахтема Чийгоза, фігурантів «справи Веджіє Кашки».
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Окупанти затримали жителя Керчі за звинуваченням у шпигунстві на користь України

Чому Україні вигідна поразка Ірану

Лавандові поля Криму: фіолетова ніжність під сірим небом окупації

Рада підтримала створення Єдиного державного реєстру військовослужбовців

«У таборі для біженців я вільніший, ніж у росії», — татарський активіст Марат Ахмеров

«Не пам’ятаю», «все в матеріалах справи»: у справі «п'ятої Бахчисарайської групи» допитали працівника фсб

Масований нічний обстріл: міністр Рустем Умєров закликав посилити тиск на рф

Понад 440 дронів і 32 ракети: масована атака рф спричинила жертви