Олександра Єфименко

У Києві провели захід «Крим. Відкриття»

mainnews-id
Він був присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

5 травня у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного Кримськотатарський ліцей «Бірлік Скул» спільно з ГО «Обрядова культура України» провели культурно-мистецький захід «Крим. Відкриття».

Подія відбулася у межах Міжнародного освітнього культурно-мистецького проєкту «Кримськотатарські студії».

Захід став першим у серії публічних подій, присвячених Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, які проходитимуть у травні. Під час події представили лялькові композиції, присвячені кримськотатарським традиціям та обрядам, рідкісні видання про архітектурні пам’ятки Криму з фондів бібліотеки, а також роботи юних художників «Yulia KrasovskaArt School» з болгарського Бургаса.

IMG_7322.JPG

Окремою частиною заходу стала прем’єра театралізованої вистави «І прийде весна…», яку підготували вчителі та учні Кримськотатарського ліцею «Бірлік Скул». Постановка розповідає про пам’ять, втрату, протистояння викликам долі та незламність.

IMG_7286.JPEG

Викладачка кримськотатарської мови та літератури ліцею, філологиня та дослідниця кримськотатарського фольклору Афізе Емірамзаєва представила власні роботи з традиційної кримськотатарської вишивки, а також роботи учениць творчої майстерні ліцею.

Фото: учасники та гості заходу.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин