У Києві відбувся захід «Відкриття. Кримськотатарська вишивка» до Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар

Сьогодні, 12 травня, у Києві відбувся культурно-мистецький захід «Відкриття. Кримськотатарська вишивка» до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Його організували в межах Міжнародного освітнього культурно-мистецького проєкту «Кримськотатарські студії». Він є наступним кроком у дослідженні, збереженні та популяризації кримськотатарської вишивки. Про це розповіла директорка ліцею «Birlik», співорганізаторка заходу Ольга Кича коментарі QIRIM.News.
Вона зазначила, що це унікальна експозиція, яка включає, зокрема, зразки кримськотатарської вишивки від кримськотатарських та українських майстринь та картини болгарських юних художників із серії «Ужиткове мистецтво».
За словами Ольги Кичі, «Birlik» співпрацює з громадською організацією «Обрядова культура України». Організатори вирішили 12 травня організувати День кримськотатарської вишивки, поєднавши дві важливі дати цього тижня. 15 травня – День української вишиванки та 18 травня – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
«Ми вирішили ці два заходи сенсово поєднати в один захід. І зробили День кримськотатарської вишивки. Були представлені такі роботи: ручна кримськотатарська вишивка, зразки машинної вишивки, окремий стенд родинних реліквій, які передаються від матері до доньки. Їх приносили небайдужі родини. Був також стенд, який демонстрував, як використовується етнічний орнамент в сучасній інтерпретації. Наприклад, на шоперах, на планерах, сумочках», - розповіла Ольга Кича.
Крім того, на заході продемонстрували український автентичний стрій, якому близько 100 років. І провели паралель з українською спадщиною, яка також зазнала нищення через репресивні заходи СРСР, зауважила співорганізаторка.
Також усі охочі могли послухати лекцію з історії дослідження кримськотатарської вишивки та її основних видів - з демонстрацією відшитих елементів вишивки та авторських копій музейних зразків ужиткового мистецтва.
Організатори проєкту: Кримськотатарський ліцей «Бірлік Скул», ГО «Обрядова культура України», Ісламський культурний центр Асоціації мусульман України.
Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Вночі ворог запустив 108 дронів: частина з Криму

Зеленський очікує припинення вогню та чекає господаря кремля в Туреччині

Наступного разу в Бахчисараї: Стармер відвідав «Musafir»

До Києва прибули лідери Польщі, Великої Британії, Німеччини та Франції
«Де цвіте гіркий мигдаль…»: у Києві відбувся захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

«Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну

Хліб на крові: Як росія викрадає зерно з України

Замість дзвінків у школах —радянська воєнна музика: як рф нав’язує мілітаризацію дітям в Криму