У Києві відзначили День гагаузької культури

16 жовтня у Дипломатичній академії України відбувся День гагаузької культури, організований Асоціацією гагаузьких товариств за підтримки Міністерства закордонних справ.
Захід був присвячений визнанню внеску гагаузької спільноти у зміцнення української державності та культурного різноманіття країни.
На відкритті події міністр закордонних справ Андрій Сибіга підкреслив, що гагаузи є невід’ємною частиною українського суспільства та важливим містком між Україною й тюркським світом.
«Гагаузи — інтегрована, органічна частина українського суспільства. У часи війни всі національні спільноти довели: нас єднає не походження, а спільна українська ідентичність», — зазначив він.
Міністр також висловив подяку українським воїнам гагаузького походження, які захищають державу, та вшанував пам’ять загиблих героїв.
За його словами, збереження культур національних меншин є питанням національної безпеки, оскільки російська агресія спрямована саме проти самобутності кожного народу.
Голова Державної служби з етнополітики Віктор Єленський наголосив, що в Україні не існує «малих народів» — представники різних етносів воюють пліч-о-пліч за свободу країни.
Голова Асоціації гагаузьких товариств Юрій Дімчогло розповів про активну участь гагаузької громади у розвитку української армії, науки, медицини та культури.
Зокрема, він згадав Героя України, бригадного генерала ЗСУ Миколу Паласа.
Наукову частину заходу відкрив член-кореспондент НАН України Сергій Сегеда, який виступив з доповіддю про етногенез гагаузького народу.
Культурну програму свята склали виставка експонатів гагаузьких музеїв, дегустація національних страв та концерт фольклорних колективів з Болградського та Ізмаїльського районів — регіонів компактного проживання гагаузів.
У заході взяли участь лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров, а також понад 30 керівників іноземних дипломатичних місій.
Читайте також:
- Окупанти в Криму під виглядом «реставрації» продовжують руйнувати Ханський палац у Бахчисараї
- Російського археолога з Ермітажу затримали у Польщі — Україна вимагає екстрадиції
- На виставці «Ukraine WOW» презентували нові зимові експонати, зокрема кримські скарби
- Премію імені Катерини Білокур отримав кримськотатарський кераміст Рустем Скибін
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Рф зобов’язує дітей складати «присягу» з 14 років: новий етап русифікації на ТОТ

Літак Ан-26 та дві РЛС в окупованому Криму знищили «Примари» ГУР

Звинувачення кримськотатарських жінок за терористичною статтею – перший подібний випадок, відомий Моніторинговій місії ООН з прав людини - звіт

З моменту окупації Криму у межах обмінів звільнено лише 12 кримських політв’язнів, - КРЦ

Окупанти анонсували «навчання» в Сімферополі: кримчан попередили про масові незаконні огляди

Міжнародні правозахисні організації засудили обшуки в офісах кримських адвокатів, проведені 11 грудня російськими силовиками в Сімферополі

«Розправа над адвокатами – це помста цим сміливим людям і підготовка до нових злочинів у Криму», – Чубаров

Силовики провели обшук у кримських адвокатів, посилаючись на підозри за «терористичною» статтею