Ліна Тимошина, Наджіє Аметова

У київській книгарні «Сенс» презентували книгу кримськотатарського журналіста та політв’язня Османа Аріфмеметова

mainnews-id
Книга Аріфмеметова — це особиста розповідь про масштабний злочин окупаційної влади.

У столичній книгарні «Сенс» відбулася презентація книги «Моя депортація. Репортажі кримського журналіста, написані в СІЗО». Це збірка текстів Османа Аріфмеметова, кримськотатарського громадянського журналіста та політв’язня, який нині утримується в російській колонії.

Про це повідомляє кореспондент QIRIM.News.

Видання об’єднує особисті щоденникові записи, написані в умовах слідчого ізолятора, а також публіцистичні тексти, які документують щоденну реальність репресій проти кримських татар на окупованому півострові.

Осман Аріфмеметов — активіст ініціативи «Кримська солідарність». Окупанти його затримали у березні 2019 року після масових обшуків у Криму. У листопаді 2022 року російський суд засудив кримського татарина до 14 років колонії за сфабрикованим обвинуваченням у «тероризмі».

10.07 Арфф.jpg

Правозахисники наголошують, обвинувачення були сфабрикованими, а реальна причина переслідування — його активна журналістська та громадська діяльність.

«Османа звинуватили в тероризмі. Звичайно, це було несправедливо. Ніяких терористичних актів він не планував і не вчиняв. Але, тим не менш, йому дали 14 років ув’язнення», — розповіла під час презентації правозахисниця, голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

За словами правозахисниці, його історія цікава тим, що він був журналістом з народу, який висвітлював ситуацію в Криму: обшуки, арешти, переслідування політичних в’язнів. І саме через це потрапив за ґрати.

Журналістка Олександра Єфименко наголосила, що книга Аріфмеметова — це особиста розповідь про масштабний злочин окупаційної влади.

«Осман написав книжку про один великий воєнний злочин, у якому міститься дуже багато маленьких злочинів, які російська федерація щодня скоює щодо представників кримськотатарського народу», - зазначила Олександра Єфименко.

10.07 глядачі.jpg

На заході були присутні Посол Чеської Республіки, правозахисники, журналісти, активісти та небайдужа громадськість.

Під час презентації книги всі охочі могли долучитися до ініціативи «Листи до вільного Криму» — написати листа політичним в’язням, зокрема, й самому Осману Аріфмеметову.

презентація 10.07.jpg

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин