У Європі створено Асамблею кримських організацій

6 вересня у німецькому Нюрнберзі відбувся установчий з’їзд Асамблеї кримських організацій (АКО), яка створена з метою захисту прав кримських татар на міжнародній арені.
З’їзд відкрив ветеран національного руху, член Виконавчого комітету Всесвітнього конґресу кримських татар Зевджет Куртумеров. У своєму виступі він наголосив, що консолідація кримських татар у Європі — це «не лише обов’язок перед минулим, а й відповідальність перед прийдешніми поколіннями кримських татар».
Слова підтримки від кримських татар, які служать в лавах української армії, висловив ветеран російсько-української війни, кавалер ордена «Захисник Вітчизни» Ілімдар Ходжаметов. У зверненні він підкреслив, що об’єднання кримських татар у Європі — це знак сили й рішучості народу, якого не зламали ані окупація, ані вигнання.
Також cтворення Асамблеї кримських організацій привітали впливові німецькі організації, такі як Товариство захисту народів, що знаходяться під загрозою (GfbV) та ICATAT (Інститут кавказознавства, татарознавства та тюркестанознавства). До складу Асамблеї увійшли сім організацій, а також громади, ініціативи та незалежні активісти, що діють у різних європейських країнах, таких як Німеччина, Бельгія, Польща, Естонія.
Усього до зʼїзду долучились близько 40 осіб. Вони об’єдналися навколо спільних цілей:
посилення позицій кримських татар у Європі та формування потужного інституційного представництва;
лобіювання інтересів народу в національних парламентах і європейських інституціях;
створення Національного фонду для підтримки освіти, культури та правозахисних ініціатив;
підтримка кримських татар у Європі та створення культурних та соціальних ініціатив;
cтворення Кримського інституту досліджень для розвитку наукової бази кримських татар у країнах Європи.
Більшістю голосів президентом Асамблеї обрано Ельвіса Чолпуха, а також сформовано склад Правління.
Читайте також:
- Проти тяжкохворого бранця Тофіка Абдулгазієва порушили нову кримінальну справу
- Політв'язня Сейрана Хайредінова етапували до колонії у Псковській області
- Окупанти засудили жителя Севастополя до 18 років колонії за «держзраду»
- Окупаційний суд залишив під вартою незаконно затриманих торік кримських татарок
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Фідан: Туреччина вважає війну в Україні загрозою для регіону та підтримує мирні переговори

Кримськотатарська рок-колаборація: Jamala і гурт Shatur-Gudur презентували спільний трек про київські світанки

У Туреччині стартував Анталійський дипломатичний форум

В окупованому Криму лунали вибухи в районі аеродромів «Бельбек» та «Кача», - «Кримський вітер»

«Закріпити та розвинути роль України як безпекового партнера», - Сибіга візьме участь у 5-му Анталійському дипломатичному форумі

Розстріляне відродження кримських татар — 17 квітня 1938 року

«Птахи Мадяра» уразили в окупованому Криму дві нафтобази та низку інших військових об’єктів росіян

Окупаційний суд залишив під вартою незаконно затриманих торік кримських татарок