Микола Шевчук

Ракетний удар окупантів по 128 штурмовій бригаді: Умєров повідомив перші результати розслідування

mainnews-id
3 листопада загарбники вдарили по скупченню військових 128-ої ОГШБР у селі на Запоріжжі

Під час нагородження 128 окремої гірсько-штурмової бригади (ОГШБР), по якій вдарили ракетою окупанти, жодних централізованих безпекових заходів вжито не було.

Про це повідомив Міністр оборони України Рустем Умєров.

«Головна інспекція МОУ (Міністерства оборони України – ред.) доповіла мені про результати перевірки обставин ракетного удару по 128 ОГШБР. Зараз ми знаємо похвилинно, що і як відбулось. Розібралися, що призвело до трагедії і як її можна було уникнути. Так, там справді зібрали бійців у дворі будинку, щоб нагородити. Були проігноровані всі правила маскування. Поруч припаркували більше десяти автомобілів», - написав він.

За його словами, в цей час у небі був російський безпілотник-розвідник.

«Його зафіксували. Повітряну тривогу оголосили по всій області. Військових попередили про сектор, в якому працює ворожий БПЛА. Як тільки зафіксували ракетний пуск, поширили сигнал «ракетна небезпека». На місці нагородження жодних централізованих безпекових заходів вжито не було. Слідство у цій справі триває. Зокрема, його веде ДБР (Державне бюро розслідувань – ред.). Усі, хто винен в цій трагедії, понесуть передбачене законом покарання. Я доручаю Генеральному штабу перевірити виконання безпекових протоколів у підрозділах. Звертаюся до всіх командирів, які відповідальні за безпеку воїнів: зневага до базових заходів безпеки неприпустима», - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 3 листопада загарбники вдарили по скупченню військових 128-ої ОГШБР у селі на Запоріжжі. Внаслідок цього бригада зазнала втрат. Воїнів у цей день вишикували, аби вручити нагороди на честь Дня артилерії.

Фото ілюстративне

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись